Nabór aplikacji na MEDIA DEVELOPMENT

Ogłoszone zostało wezwanie do składania aplikacji w ramach Programu MEDIA Unii Europejskiej na wsparcie rozwoju projektów – MEDIA DEVELOPMENT.

 

Dofinansowanie developmentu przez Program MEDIA kierowane jest do niezależnych producentów, którzy posiadają firmę zarejestrowaną od przynajmniej 12 miesięcy i rozwijają film fabularny o długości minimum 50 minut, animowany o długości łącznej minimum 24 minuty, kreatywny dokument o długości minimum 25 minut lub projekt interaktywny.

 

Firmy składające aplikacje do Programu MEDIA muszą wykazać, iż były producentem wiodącym przynajmniej jednego filmu w powyższych kategoriach, który był dystrybuowany przynajmniej na poziomie krajowym po 1 stycznia 2009. Możliwe jest uzyskanie dotacji w kwocie maximum 50% budżetu develpomentu, to jest do 60 tysięcy Euro na rozwój projektu pojedynczego lub 190 tysięcy Euro na rozwój pakietu projektów.

Wezwanie 21 i 22/2011, terminy składania wniosków upływają 25 listopada 2011 i 13 kwietnia 2012.

 

Zainteresowane firmy zapraszamy do zapoznania się z wytycznymi na stronie MEDIA DESK Polska: http://www.mediadeskpoland.eu/dofinansowania/.

 

Źródło informacji: www.mediadeskpoland.eu.

29.09.2011