Nabór do 10. edycji Przedszkola Filmowego

Do 24 czerwca 2012 trwa nabór do 10. edycji Przedszkola Filmowego – weekendowego kursu dla studentów, licealistów i gimnazjalistów, którzy pragną postawić pierwsze kroki na drodze edukacji filmowej. Kurs jest współfinansowany przezPISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Przedszkole Filmowe dla 15 osób

Na kurs mogą zgłaszać się młodzi pasjonaci filmu w wieku od 14 do 20 lat. Osoby, które chcą wziąć w 10. edycji Przedszkola Filmowego muszą do 24 czerwca 2012 wypełnić na stronie www.przedszkolefilmowe.blogspot.com formularz zgłoszeniowy. Wybrane osoby wezmą udział w spotkaniu z organizatorami, które odbędzie się na przełomie czerwca i lipca w Warszawie. W kursie weźmie udział 15 osób.

Trzy zjazdy w Żyrardowie

W tym roku kurs odbędzie się w zmienionej formule. Kurs będzie podzielony na trzy 3-dniowe zjazdy w terminach: 17-19 lipca, 17-19 sierpnia oraz 21-23 września. Podczas zjazdów uczestnicy poznają kolejne etapy realizacji filmu dokumentalnego oraz wspólnie, pod okiem doświadczonych twórców, zrealizują etiudę dokumentalną. W tym roku spotkania będą odbywały się w Żyrardowie pod Warszawą. Koszt udziału w Przedszkolu Filmowym wynosi 500 zł. W uzasadnionych przypadkach kwota ta może zostać rozłożona na raty, zmniejszona lub całkowicie anulowana.

 

Organizatorami Przedszkola Filmowego są: Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” i Wajda Studio. Kurs jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Na pytania związane z Przedszkolem Filmowym odpowie Dorota Borodaj, dorota.borodaj@e.org.pl, tel. 665 750 260.

 

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy na stronie: www.przedszkolefilmowe.blogspot.com.

 

Na podstawie informacji prasowej

21.06.2012