Nabór do 3 konkursów w ramach 6. FKA

Trwają ostatnie dni nabóru do konkursów dla młodych krytyków i reżyserów organizowanych w ramach 6. Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja.

Konkurs „Krytyk mówi”. Nabór do 6 września

Konkurs przeznaczony jest dla osób, które chcą spróbować swoich sił w roli prelegenta filmowego. Aby wziąć w nim udział należy do 6 września stworzyć wypowiedź wideo na temat wybranego przez siebie filmu lub zagadnienia filmowego. Podczas finału finaliści zmierzą się ze sobą, wygłaszając prelekcje przed filmami.

Konkurs „Krytyk pisze”. Nabór do 31 sieprnia

Dla osób, których bardziej niż mówienie interesuje tworzenie tekstów przeznaczony jest konkurs „Krytyk pisze”. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest napisanie krytycznego tekstu o tematyce filmowej. Nagrodą w konkursie są warsztaty edukacyjne z krytyki filmowej i praktyki w redakcji filmowej. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 sierpnia.

Konkurs krótkich etiud i animacji. Nabór do 31 sierpnia

Organizatorzy festiwalu czekają także na filmy, których znaczenie będą rozgryzać blogerzy filmowi zasiadający w jury. Do 31 sierpnia można zgłaszać etiudy i animacje trwające nie dłużej niż 30 minut.

6. Festiwal Krytyków Sztuki Kamera Akcja odbędzie się w dniach 8-11 października w Łodzi. 

Formularze zgłoszeniowe i regulaminy poszczególnych konkursów znajdują się na stronie: kameraakcja.com.pl/2015/07/konkursy-2015-2.

22.07.2015