Nabór do 7. edycji Szkoły Teledysków

Zgłoś się na unikalne warsztaty filmowe i nakręć teledysk dla jednej z polskich gwiazd.

Fundacja Inicjatyw Kulturalnych Plaster zaprasza do udziału w Szkole Teledysków. Po raz siódmy młodzi filmowcy wszystkich specjalizacji będą mieli okazję wziąć udział w intensywnych warsztatach prowadzonych przez najlepszych twórców polskich teledysków. Zgłoszenia można przesyłać do 14 kwietnia 2017 roku.

Wykładowcy

W tajniki sztuki tworzenia pasjonujących wideoklipów wprowadzą uczestników: Agnieszka Gomułka, Roman Przylipiak i Maciej Michalski – scenarzyści, reżyserzy, wielokrotnie nagradzani twórcy teledysków, reklam i filmów. Wykłady autorskie poprowadzą w tym roku, m.in: Yach Paszkiewicz, Jarosław Szoda i Konrad Aksinowicz. Zajęcia poświęcone pracy nad scenariuszem poprowadzi Agnieszka Kruk ze StoryLab.pro, a o produkcji teledysków opowie Alicja Jagodzińska.

Terminy

Zajęcia odbywać się będą w Służewskim Domu Kultury, przy ul. Bacha 15 w Warszawie, przez trzy kolejne weekendy: 22-23.04, 29-30.04 i 6-7.05. 

Praca na planie

Podczas warsztatów uczestnicy stworzą trzy ekipy filmowe. Zadaniem każdej z nich będzie przygotowanie scenariusza, planu filmowego, realizacja zdjęć i zmontowanie teledysku do jednego z trzech utworów. Każda z grup otrzyma do dyspozycji profesjonalny sprzęt filmowy oraz budżet na produkcję. Nad pracą każdej z ekip czuwać będzie opiekun artystyczny.

Gwiazdy

Pierwszą z trzech tegorocznych gwiazd jest warszawski duet Solar/Białas z wytwórni SB Maffija. Nazwiska pozostałych dwóch artystów zostaną ujawnione przez organizatorów wkrótce.

Uroczysta premiera teledysków planowana jest na: 20 czerwca 2017 roku. 

Do tej pory w ramach Szkoły Teledysków powstało kilkanaście wideoklipów dla uznanych i popularnych artystów z różnych stron sceny muzycznej – od hip-hopu po pop.  Szkołę Teledysków odwiedzili m.in: Bovska, Vienio, Marika, Pablopavo, Bednarek, Emil Blef, Brodka, Ńemy, Monika Urlik, Nosowska, Mika Urbaniak, Lao Che. Teledyski, które powstają w ramach warsztatów osiągają wysoki poziom artystyczny, czego dowodem jest 6 nominacji do nagród na Yach Film Festival – największe święto polskiego wideoklipu. Dotychczasowe efekty pracy uczestników projektu można obejrzeć na kanale YouTube fundacji Plaster. 

Nabór uczestników do 14 kwietnia

W projekcie mogą wziąć udział: reżyserzy, scenarzyści, producenci, operatorzy, montażyści, scenografowie, aktorzy/aktorki, make-up’istki i wszyscy, którzy wiążą swoją przyszłość z realizacją wideoklipów/filmów/reklam. Nabór zgłoszeń trwa do 14 kwietnia, do godz. 23:59. 

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod linkiem: https://goo.gl/forms/ped8b1sscxiznesS2.  

W Szkole Teledysków weźmie udział 36 osób wyłonionych przez organizatora. Wyniki naboru ogłoszone zostaną do 16 kwietnia do godz. 12:00.

Opłaty

Wpisowe, które obejmuje udział we wszystkich zajęciach (6 dni) oraz w planie zdjęciowym wynosi: 250 zł. Kwotę należy wpłacić po zakwalifikowaniu się do projektu.

Projekt współfinansuje miasto Stołeczne Warszawa.

Partnerzy: Służewski Dom Kultury, High Resolution Equipment, SB Maffija,  Brand24, Fundacja Przestrzeń Filmowa.

Szczegółowe informacje o projekcie dostępne są na stronach internetowych: www.fundacjaplaster.pl.

Informacja prasowa 

04.04.2017