Nabór do 8. edycji ScripTeast

Ruszył nabór na 8. edycję ScripTeast – treningowego programu dla scenarzystów z Europy Środkowej i Wschodniej. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Program dla doświadczonych scenarzystów

Program ScripTeast skierowany jest do doświadczonych scenarzystów z Europy Środkowej i Wschodniej. Celem projektu jest pomoc autorom w udoskonaleniu napisanego już scenariusza, dostosowanie jego przekazu do międzynarodowego odbiorcy oraz zwiększenie marketingowego potencjału. To także szansa na kontakt z najlepszymi filmowcami i światowym kinem oraz możliwość poznania funkcjonowania branży filmowej na festiwalach w Cannes i Berlinie.

Trzy sesje w ciągu roku

Roczny program obejmuje trzy sesje stacjonarne: w Polsce i na festiwalach oraz internetowe konsultacje on-line. Każdego roku w Cannes najlepszy scenariusz otrzymuje Nagrodę ScripTeast im. Krzysztofa Kieślowskiego – zwycięzca oprócz statuetki autorstwa Adama Fedorowicza, otrzymuje również czek na 10 000 euro.

12 najlepszych scenariuszy

Co roku do udziału w projekcie zgłaszanych jest kilkadziesiąt projektów, z których wybieranych jest około 12 najlepszych scenariuszy. Wśród uczestników projektu byli tacy twórcy jak: Stephan Komandarev, Judith Elek, Andrzej Bart czy nominowany do Oscara za „Królika po berlińsku” Bartosz Konopka.

Zagraniczni wykładowcy

Pierwsza sesja stacjonarna projektu odbędzie się jesienią 2013 w Polsce. Nad przebiegiem programu przez cały rok czuwać będą kierownicy naukowi: Tom Abrams, profesor nadzwyczajny wydziału scenariusza i produkcji School of Cinematic Arts, UCS, scenarzysta i reżyser, autor scenariusza do nominowanego do Oscara filmu „Shoeshine” oraz Christian Routh.

Zgłoszenia do 31 lipca 2013

Termin zgłaszania projektów do 8. edycji ScripTeast upływa 31 lipca 2013 roku. Do listu motywacyjnego należy dołączyć pełen scenariusz, streszczenie oraz życiorys. Aplikacje tylko w języku angielskim należy złożyć elektronicznie na stronie www.scripteast.pl oraz w formie wydruku, który należy wysłać na adres Niezależnej Fundacji Filmowej.

Projekt ze wsparciem PISF

Program ScripTeast organizowany jest przez Niezależną Fundację Filmową przy wsparciu Programu Unii Europejskiej Media, PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Apple Film Production, we współpracy m.in. z Europejską Akademią Filmową, renomowanymi klubami producentów Producers Network i ACE, Film New Europe, Final Draft oraz Telewizją Polską.

 

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy na stronie: www.scripteast.pl.

 

Na podstawie informacji prasowej opracowała Paulina Bez

28.03.2013