Nabór do bezpłatnego programu w Szkole Wajdy

Do 15 maja trwa nabór do Przedszkola Filmowego – programu Szkoły Wajdy przeznaczonego dla uczniów szkół średnich i studentów, którzy chcą zrealizować swój pierwszy film dokumentalny pod okiem profesjonalistów.

Przedszkole Filmowe

to program skierowany do młodych ludzi, uczniów szkół średnich i studentów pierwszych lat studiów zainteresowanych filmem. Szkoła Wajdy zaprasza wszystkich powyżej 15. roku życia, którzy podjęli już pierwsze próby fotograficzne, filmowe lub literackie. „Nie wymagamy dużego doświadczenia filmowego, ale szukamy osób, które mają potencjał i chcą rozwinąć skrzydła. Stawiamy na osoby wrażliwe, które jednocześnie potrafią przekonać innych do swojej wizji i pomysłu. Dołącz do nas!” – zachęcają organizatorzy.

Na Przedszkole Filmowe składają się spotkania na weekendowych sesjach raz w miesiącu lub raz na dwa miesiące przez rok, podczas których uczestnicy wraz z nauczycielami będą pracować  nad realizacją pomysłów filmowych i wspólnie szukać dla nich najlepszej formy.

Przedszkole Filmowe poprowadzą: Edyta Wróblewska, Maciej Cuske i Marcin Sauter – absolwenci Szkoły Wajdy, zdolni dokumentaliści młodego pokolenia, autorzy filmów pokazywanych i nagradzanych podczas festiwali na całym świecie.

Na zajęcia zapraszani są mistrzowie filmu polskiego, tacy jak: Andrzej Wajda, Wojciech Marczewski, Marcel Łoziński, Jacek Bławut oraz inni profesjonaliści z branży filmowej: operatorzy, dźwiękowcy, montażyści, producenci.

Tegoroczny nabór

Nabór do tegorocznej edycji Przedszkola Filmowego trwa do 15 maja. Na podstawie kwestionariusza oraz rozmowy kwalifikacyjnej do udziału w programie zostanie wybranych 15 uczestników. Dzięki wsparciu Fundacji Agory i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej udział w programie Przedszkole Filmowe jest bezpłatny.
 
Więcej informacji o rekrutacji i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.wajdaschool.pl.

04.05.2016