Nabór do drugiej edycji konkursu Sundance Channel 2016

15 marca rozpocznie się nabór filmów do 2. Konkursu Filmów Krótkometrażowych Sundance Channel 2016.

Zgłoszenia

Konkurs przeznaczony jest dla młodych filmowców. Aby wziąć w nim udział należy w dniach 15 marca – 18 kwietnia zgłosić swój film na stronie www.scshorts.com. Film musi zostać zgłoszony przez producenta lub reżysera filmu, który jest w stanie przedstawić dowód zameldowania w Polsce. Czas trwania filmu nie może przekraczać 15 minut oraz musi zawierać angielskie napisy (dotyczy filmów nieanglojęzycznych). Zgłoszenia muszą być zgodne z oficjalnymi zasadami Sundance Channel oraz wymogami technicznymi, które są dostępne na stronie internetowej. Więcej informacji oraz szczegóły techniczne można znaleźć w filmie instruktażowym zamieszczonym na stronie konkursowej Sundance Channel.

Nagrody

W Konkursie Filmów Krótkometrażowych Sundance Channel zostaną przyznane dwie nagrody. Nagroda Jury zostanie przyznana w oparciu o kilka kryteriów, takich jak: kreatywność, wartość rozrywkowa, oryginalny sposób opowiadania historii, walory produkcyjne. W jury, na czele którego stanie Mike Plante z Instytutu Sundance, zasiądzie Harold Gronenthal z Sundance Channel Global, Jordan McGarry, Director of  Curation w Vimeo®, Patrycja Gołos z UPC, Anna Janusz z Multimedia Polska, Jarosław Pijanowski z INEA oraz Andrzej Pasowski z TOYA. Zdobywca Nagrody Jury otrzyma bilety dla dwóch osób na pokaz swojego filmu podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego Sundance w Londynie (2-5 czerwca). Zwycięski film zostanie również wyemitowany na kanale Sundance Channel w tym roku.

Dodatkowo podczas Festiwalu fani kina niezależnego za pośrednictwem Internetu wyłonią laureata Nagrody Publiczności Vimeo®. Twórca filmu, który uzyska największą liczbę głosów otrzyma aparat cyfrowy oraz 12-miesięczną subskrypcję Vimeo® Pro. Głosowanie na Nagrodę Publiczności Vimeo® odbędzie się w dniach  20-30 kwietnia. Zwycięzcy w kategorii Nagroda Jury Konkursu Filmów Krótkometrażowych Sundance Channel oraz Nagroda Publiczności Vimeo® zostaną ogłoszeni w maju.

Filmy zakwalifikowane do finału zostaną wyemitowane w czerwcu w Warszawie podczas imprezy Master Class (szczegóły wkrótce).

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.scshorts.com.

Informacja prasowa

08.03.2016