Nabór do EastSeries

Trwa nabór do EastSeries, platformy publicznej prezentacji projektów seriali telewizyjnych o międzynarodowym potencjale dla scenarzystów i producentów z Europy Środkowo-Wschodniej. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 maja br.

Pokaż swój projekt na festiwalu w Odessie

Prezentacje projektów serialowych dla nadawców, platform streamingowych, dystrybutorów i ewentualnych koproducentów z Europy Środkowo-Wschodniej odbędą się już po raz trzeci podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Odessie (12-20 lipca 2019).

Do uczestnictwa w publicznej prezentacji zostanie wybranych od 4 do 6 projektów serialowych, stworzonych przez najlepszych autorów z Europy Środkowo-Wschodniej i/lub należących do firm produkcyjnych zarejestrowanych w jednym z krajów tej części Europy. Wyboru dokona komisja powołana przez Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Odessie, ScripTeast i Star Media.

Więcej informacji na temat składania wniosków do EastSeries można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej OIFF w sekcji Film Industry Office: Applications for the EastSeries Program.

Atrakcyjne nagrody

Nagrody EastSeries to pakiet usług postprodukcyjnych w wysokości 20 000 USD od firmy Star Media oraz zaproszenie na UGC Writers Campus by Series Mania – odbywający się w Lille tygodniowy warsztat dla ściśle wyselekcjonowanych 20 scenarzystów. 

Laureaci poprzedniej edycji

W 2018 roku do prezentacji  zakwalifikowano 6 projektów. Nagrodę postprodukcyjną Star Media otrzymał „Family Archives” Marjana Alcevskiego, Andamiona Murataja (Chorwacja). Małgorzata Pilacińska (Polska) scenarzystka „Smokey Eyes” została nagrodzona zaproszeniem do wzięcia udziału w programie UGC Writers Campus by Series Mania 2019.

EastSeries

EastSeries jest organizowany przez Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Odessie, we współpracy z organizowanym przez Niezależną Fundację Filmową programem dla najlepszych scenarzystów Europy Wschodniej ScripTeast, przy wsparciu Series Mania (międzynarodowe wydarzenie branżowe w całości poświęcone serialom) oraz Star Media (jeden z czołowych producentów i dystrybutorów produkcji kinowych oraz telewizyjnych, telenoweli i seriali, programów telewizyjnych, jak również dokumentów fabularyzowanych.

Informacja prasowa


24.04.2019