Nabór do FrankoFilm 2019

FrankoFilm to Międzynarodowy Festiwal Francuskojęzycznych Filmów Krótkometrażowych, który odbywa się w Teatrze Lubuskim w Zielonej Górze.

W przyszłym roku odbędzie się już 15. edycja. Każda ma motyw przewodni. W ubiegłym roku było nim „Światło”, w tym „Otwarcie”. Festiwal adresowany jest przede wszystkim do młodzieży, dla osób, które uczą się języka francuskiego, a film traktują jako środek wyrazu. Jednak do festiwalu może się zgłosić każdy.

Chętni, którzy chcą wziąć udział w festiwalu muszą zrealizować film krótkometrażowy o długości od 2 do 5 minut (od czołówki do napisów końcowych) zawierający poprawne i zrozumiałe dialogi w języku francuskim, na temat „Otwarcie”. Wymagane są również napisy w języku polskim. Wszystkie gatunki filmowe są akceptowane.

Ważna informacja – formularz zgłoszeniowy należy odesłać najpóźniej do 21 grudnia 2018 roku.

Szkolenie na temat realizacji filmów krótkometrażowych

W dniach 25-27 stycznia w Warszawie organizatorzy FrankoFilmu, czyli Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Artownia, organizują szkolenie na temat realizacji filmów krótkometrażowych. Zajęcia skierowane są do nauczycieli języka francuskiego, odpowiedzialnych za zespoły uczestniczące w Festiwalu.

Szkolenie będzie prowadzone w języku francuskim przez profesjonalnych prelegentów ze świata kina i obejmie główne etapy tworzenia filmu: pisanie scenariusza, zdjęcia, montaż. Uczestnicy otrzymają od organizatorów wskazówki artystyczne i techniczne, zarówno przed jak i po zrealizowaniu filmów.

Organizatorem szkolenia oprócz Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Artownia są Fundacja Zygmunt Zaleski Stichting i Ambasada Francji w Polsce.

Więcej informacji dostępnych na stronie: www.frankofilm.pl oraz www.facebook.com/fcfpologne

Informacja prasowa


22.11.2018