Nabór do Grupy Scenariuszy – Film Script Open

Organizatorzy Plenerów Film Spring Open otworzyli nabór do grupy poświęconej rozwojowi scenariuszy. Tak jak w roku ubiegłym, opiekę nad grupą obejmie Krzysztof Rak – uznany scenarzysta i producent filmowy.

Program

Zajęcia w Grupie Scenariuszy będą obejmowały m.in. wykład inauguracyjny Krzysztofa Raka, pitching projektów, analizę poszczególnych scenariuszy w grupie, warsztaty scenariuszowe ze szczegółową analizą scenariuszy oraz konsultacje indywidualne z Krzysztofem Rakiem.

Następnie uczestnicy będą pracowali nad swoimi scenariuszami indywidualnie, a podczas dziesięciu dni Plenerów będą mieli dodatkowo możliwość konsultacji swoich projektów z obecnymi w Przegorzałach twórcami.

Organizację prac grupy będzie nadzorował producent – Marcin Lech.

Kryteria naboru

Organizatorzy czekają na uczestników w wieku 25-35 lat. Aby wziąć udział w naborze do Grupy Scenariuszy Film Script Open, należy wysłać treatment (10 stron) gotowego scenariusza filmu współczesnego na adres mailowy: biurofso@gmail.com.

Nabór trwa od 1 lipca do 1 sierpnia 2016. Ogłoszenie wyników nastąpi 1 września.

Krzysztof Rak

W latach 2005–2008 szef produkcji filmów dokumentalnych w HBO Polska, współtwórca koncepcji pasma filmów dokumentalnych Bez cenzury. Scenarzysta i producent filmu „Bogowie”, za który został nagrodzony m.in. Grand Prix (Wielka Nagroda Jury „Złote Lwy“) i nagrodą za scenariusz na Festiwalu Filmowym w Gdyni oraz statuetką Orzeł 2015 (Polska Nagroda Filmowa) za najlepszy scenariusz. W tym roku, jako scenarzysta i jednocześnie producent kreatywny, realizuje film „Sztuka kochania: historia Michaliny Wisłockiej”.

Informacja prasowa

04.07.2016