Nabór do Gdyńskiej Szkoły Filmowej

15 lutego 2012 r. rozpoczyna się rekrutacja na wydział reżyserski Gdyńskiej Szkoły Filmowej, w której mogą wziąć udział wszyscy absolwenci szkół średnich.

3 etapy rekrutacji

W pierwszej kolejności kandydaci muszą dostarczyć do szkoły niezbędne dokumenty oraz prace składające się na ich dorobek artystyczny. Wymagane dokumenty należy dostarczyć do 15 maja 2012.

 

15 czerwca zostanie ogłoszona lista kandydatów dopuszczonych przez komisję rekrutacyjną do egzaminów wstępnych, które odbędą się w dniach 30 czerwca – 3 lipca. Złożą się na nie cztery zadania: scenariuszowe – napisanie krótkiej opowieści filmowej na zadany temat, narracyjne – ułożenie historii na podstawie fotosów z filmu fabularnego, praca z aktorem – wyreżyserowanie scenki na zadany temat oraz dodatkowe ćwiczenie egzaminacyjne.

 

3 lipca zostanie ogłoszona lista kandydatów dopuszczonych przez komisję rekrutacyjną do ostatniego etapu rekrutacji – rozmowy kwalifikacyjnej, która odbędzie się 4 lipca. 5 lipca zostanie ogłoszona lista nazwisk przyszłych słuchaczy szkoły (maksymalnie 15).

Gdyńska Szkoła Filmowa

GSF to pierwsza w północnej Polsce szkoła filmowa. Powstała w styczniu 2010 z inicjatywy prezydenta Gdyni, Wojciecha Szczurka, dyrektora Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Leszka Kopcia, rektora PWSFTViT w Łodzi, Roberta Glińskiego oraz pomysłodawcy i realizatora Pomorskich Warsztatów Filmowych, Jurka Radosa.

 

Ćwiczenia i zajęcia praktyczne, wykłady, seminaria, opiekę artystyczną oraz indywidualne konsultacje realizują doświadczeni wykładowcy i twórcy filmowi, m.in.: Mirosław Bork, Sławomir Fabicki, Milenia Fiedler, Robert Gliński, Paweł Huelle, Andrzej Jaroszewicz, Krzysztof Kornacki, Rafał Listopad, Grzegorz Łoszewski, Paweł Łoziński, Kamil Przełęcki, Mirosław Przylipiak, Sławomir Pultyn, Wojciech Staroń i Andrzej Titkow.

 

GSF jest szkołą bezpłatną.

 

Szczegółowe informacje, w tym regulamin rekrutacji, znajdują się na stronie internetowej: www.gsf.pl.

02.02.2012