Nabór do nowej edycji programu Ekran+ 2017

Ekran+, organizowany przez Wajda Studio i Szkołę Wajdy, to międzynarodowy program szkoleniowy skupiony na kreatywnym procesie przygotowania produkcji w oparciu o praktykę zdjęciową. Termin zgłoszeń upływa 1 grudnia 2016 roku.

Ekran+

Ekran+ to 22 dniowy projekt, skierowany głównie do reżyserów/scenarzystów-reżyserów, oparty na profesjonalnym programie szkoleniowym, skupiający się na wizualizacji przyszłych filmów uczestników. Wizualizacja opracowywana jest dzięki połączeniu trzech głównych elementów: scenariusza, realizacji audiowizualnych wykonanych podczas kursu i współpracy z innymi profesjonalistami zaangażowanymi w powstawanie filmu.

Ekran+ pozwala uczestnikom na znalezienie i dopracowanie właściwego tonu oraz wizualnego języka przyszłego filmu. Celem kursu EKRAN+ jest rozwój scenariuszy/treatmentów uczestników i realizacja dwóch scen z każdego scenariusza/treatmentu.

Każdy z uczestniczących projektów jest reprezentowany przez Zespół Kreatywny składający się z reżysera (albo scenarzysty-reżysera), scenarzysty (albo współscenarzysty), autora zdjęć i producenta.

Program EKRAN+ obejmuje:

  • rozwój treatmentu/scenariusza; grupową i indywidualną pracę nad scenariuszami / treatmentami;
  • przygotowanie do zdjęć; casting; realizację storyboardów i indywidualne konsultacje z opiekunami artystycznymi;
  • zdjęcia; konsultacje reżyserskie z opiekunami artystycznymi;
  • montaż;
  • ewaluację; grupową i przeprowadzoną indywidualnie z opiekunem artystycznym analizę zrealizowanych scen;

Organizatorzy oferują zespołowi kreatywnemu (reżyser, scenarzysta, producent) wybór lokacji, aktorów, scenografii z uwzględnieniem określonych logistycznych i budżetowych ograniczeń. Ekran+ wspiera zdjęcia do projektu ekspertyzami i pomocą ze strony reżyserów castingu, scenografów i kierowników produkcji.

Projekty rozwijane w ramach programu Ekran+

Wśród projektów w fazie developmentu, które wzięły udział w programie Ekran+ znalazły się ostatnio m.in. filmy: „Demon” Marcina Wrony i „Intruz” Magnusa von Horna.

Tutorzy

W skład zespołu tutorów wchodzą doświadczeni profesjonaliści filmowi z całej Europy, w tym: Dyrektor Programu Ekran+ Wojciech Marczewski, Paweł Pawlikowski, Jerzy Zieliński, Ildiko Enyedi, Antoine Jaccoud, Udayan Prasad, Marilyn Milgrom, Margaret Glover i Denijal Hasanovic.

Program ze wsparciem PISF

Ekran+ to wspólny projekt Wajda Studio i Szkoły Wajdy, współfinansowany przez Program Kreatywna Europa – komponent MEDIA, ze wsparciem FOCAL (Szwajcaria), Austriackiego Instytutu Filmowego, Chorwackiego Centrum Audiowizualnego, Polskiego Instytut Sztuki Filmowej, Fundacji Agory.

Rejestracja online dostępna jest na stronie: http://ekranplus.eu/go/sites/pl/Applications.html.

Na podstawie informacji prasowej 

26.10.2016