Nabór do programów TorinoFilmLab 2016

Rozpoczął się nabór do nowej edycji Script&Pitch, AdaptLab oraz Story Editing – programów powstałych z inicjatywy TorinoFilmLab.

Script&Pitch – zgłoszenia do 30 października

Script&Pitch to zaawansowane szkolenie dla scenarzystów i reżyserów filmów fabularnych z całego świata. W programie bierze udział 12 projektów z całego świata. Na Script&Pitch składają się 3 spotkania warsztatowe (każde trwające tydzień), 2 sesje on-line oraz podsumowujący i zamykający pitching podczas TFL Meeting Event 2016 – całość trwa 9 miesięcy (marzec-listopad 2016). Projekty można zgłaszać do 30 października 2015. Dodatkowe pytania można kierować na adres: scriptandpitch@torinofilmlab.it.

AdaptLab – zgłoszenia do 1 grudnia

AdaptLab 2016 to zaawansowany kurs dla doświadczonych scenarzystów zainteresowanych pracą nad adaptacją filmową dzieł literackich. W programie może wziąć udział 12 uczestników. Program trwa 9 miesięcy i obejmuje 3 tygodniowe spotkania warsztatowe oraz 2 sesje on-line. Termin składania aplikacji upływa 1 grudnia 2015. Dodatkowe pytania można kierować na adres: adaptlab@torinofilmlab.it.

Story Editing – zgłoszenia do 1 grudnia

Do 1 grudnia 2015 przyjmowane są również zgłoszenia na międzynarodowe warsztaty Story Editing 2016. Program skierowany jest do konsultantów scenariuszowych, producentów i doradców pracujących nad rozwojem projektów filmowych oraz przedstawicieli festiwali i instytucji filmowych. Dodatkowe pytania można kierować na adres: scriptandpitch@torinofilmlab.it

Więcej informacji: www.torinofilmlab.it

Informacja prasowa

09.10.2015