Nabór do programu docXchange

Filmkontakt Nord, czyli inicjatywa promująca krótkie metraże i dokumenty z krajów nordyckich, oraz organizatorzy festiwalu Hot Docs w Toronto zapraszają producentów do wzięcia udziału w nowym programie poświęconym rozwojowi interaktywnych projektów filmów dokumentalnych - docXchange.

 

DocXchange to dwustopniowy program oferujący profesjonalny rozwój projektu filmowego oraz potencjalne możliwości finansowe. Jego pierwsza część odbędzie się w formie warsztatów podczas festiwalu Hot Docs w Toronto (1-3 maja 2011). W trakcie tego trzydniowego spotkania/​seminarium 24 projekty - wcześniej wybrane przez komisję selekcyjną spośród nadesłanych zgłoszeń - zostaną zaprezentowane przed grupą ekspertów, którzy wskażą różnorodne modele międzynarodowych koprodukcji oraz innowacyjne technologie produkcyjne, i pomogą zdecydować o potencjalnie najkorzystniejszej drodze realizacji projektu.

 

W ramach drugiej części programu 10 z 24 projektów biorących udział w warsztatach zostanie zaprezentowanych na pitching forum, który odbędzie się podczas festiwalu Nordisk Panorama w duńskim Aarhus (28 września 2011r.).

 

DocXchange skierowany jest do producentów z Ameryki Północnej oraz z Europy, pracujących nad interaktywnym i kreatywnym projektem filmu dokumentalnego (będącym w fazie developmentu bądź preprodukcji).

 

Termin zgłoszeń do programu docXchange upływa 4 marca.

 

Szczegółowe informacje o programie oraz warunkach zgłoszenia można znaleźć tutaj: www.filmkontakt.com.

 

Źródło informacji: www.polishdocs.pl.

15.02.2011