Nabór do programu Ekran 2013

Wajda Studio oraz Fundacja Szkoła Wajdy ogłasza nabór na 9. edycję Międzynarodowego Programu Szkoleniowego dla Profesjonalistów Filmowych Ekran, skupiającego się na kreatywnej pre-produkcji.

Ekran

Ekran to europejski projekt szkoleniowy stworzony dla profesjonalistów filmowych, skupiający się na kreatywnym procesie pre-produkcji. Jego głównym założeniem jest rozwój projektu poprzez realizację 2 scen ze scenariusza. Ekran umożliwia znalezienie właściwego tonu dla filmu i strategii wizualizacji, rozwijanie umiejętności opowiadania historii obrazami, możliwość eksperymentowania z castingiem i próbami aktorskimi, opracowanie aspektów strategii marketingowej filmu na etapie developmentu. Zgłoszenia przyjmowane są do 11 stycznia 2013. Uczestnictwo w programie jest bezpłatne.

Pierwszy krok do realizacji filmu

Każdy z 9 uczestniczących w Ekranie projektów jest reprezentowany przez grupę składającą się z reżysera, scenarzysty, producenta oraz, opcjonalnie, operatora. Kurs Ekran zakłada ścisłą współpracę całego zespołu i ma być pierwszym krokiem na drodze do realizacji filmu. Podczas poprzedniej edycji powstały sceny do dziewięciu projektów.

 

Program obejmuje: rozwój treatmentu/scenariusza, grupowe i indywidualne analizy treatmentów/scenariuszy, przygotowanie do zdjęć, casting, storyboard i indywidualne konsultacje z tutorami, zdjęcia, konsultacje z opiekunami artystycznymi, montaż, konsultacje z opiekunem artystycznym, analizę zrealizowanych scen – indywidualną i grupową, pitching, indywidualną i grupową prezentację projektów, strategie produkcyjne i marketingowe dla projektu, indywidualne i grupowe konsultacje z tutorami.

Wykładowcy

Wykładowcy i tutorzy programu Ekran to: Andrzej Wajda, Volker Schloendorff, Alexander Sokurov, Wojciech Marczewski (twórca i szef programu Ekran), Agnieszka Holland, Jerzy Zieliński, Mogens Rukov (Dania); Ildiko Enyedi (Węgry); Udayan Prasad, Paweł Pawlikowski, Witold Stok, Nigel Orrillard, Marilyn Milgrom, Alan Fountain (Anglia), Antoine Jaccoud (Szwajcaria), Roshanak Behesht Nedjad (Niemcy).

Program ze wsparciem PISF

Ekran organizowany jest we współpracy z europejskimi partnerami: fundacją Focal ze Szwajcarii, Austriackim Instytutem Filmowym, nordmedia (Niemcy), Chorwackie Centrum Audiowizualny przy wsparciu PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Fundacji Agora, oraz programu Unii Europejskiej Media Training.

 

Więcej informacji na temat programu oraz formularz aplikacyjny na stronie: www.wajdastudio.pl.

 

Na podstawie informacji prasowej opracowała Paulina Bez

11.12.2012