Nabór do Przedszkola Filmowego

Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy i Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” organizuje warsztaty filmowe dla gimnazjalistów, uczniów szkół średnich a także studentów pierwszych lat. Zgłoszenia można przysyłać do 22 kwietnia.

 

Pierwsza edycja Przedszkola odbyła się w 2003 roku. Od 2006 roku w organizację kursu włączyło się „ę” oraz absolwenci Szkoły Wajdy.

Na program warsztatów składają się: projekcje filmów połączone ze spotkaniami z wybitnymi reżyserami a także wyjazdowa sesja warsztatowa poświęcona podstawom realizacji zdjęć. Podczas zajęć będzie można poznać kolejne etapy realizacji filmu – od pomysłu i pisania scenariusza do montażu. W trakcie warsztatów zostanie zrealizowana etiuda, która po ukończeniu zostanie zaprezentowana w jednym z warszawskich kin oraz wydana na DVD.

Organizatorzy Przedszkola Filmowego zapraszają do wzięcia udziału w warsztatach młode osoby pasjonujące się kinem, ale także takie, które chciałyby po raz pierwszy spróbować swoich sił w tworzeniu filmów. Warsztaty potrwają od maja do października 2010 roku.

 

Zajęcia będą odbywały się w trybie weekendowym. Dodatkowo między sesjami uczestnicy będą realizowali materiały filmowe do wspólnej etiudy.

 

Aby wziąć udział w warsztatach filmowych w ramach Przedszkola Filmowego w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy należy odpowiedzieć krótko na pytania z ankiety zamieszczonej na stronie szkoły i przesłać swoje CV ze zdjęciem na adres mailowy przedszkole.filmowe@gmail.com (ostateczny termin to 22 kwietnia 2010 roku).

Więcej informacji na www.wajdaschool.pl a także  przedszkolefilmowe.blogspot.com oraz www.animatornia.e.org.pl.

 

Projekt Przedszkole Filmowe jest realizowany dzięki wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

Informacja prasowa

29.03.2010