Nabór do Szkoły Wajdy 2013

Kończy się nabór na rok 2013/2014 do współfinansowanej przez PISF Szkoły Wajdy. Rekrutacja do Programu dla kreatywnych producentów została przedłużona do 30 września.

Program dla Producentów Kreatywnych

Program dla Producentów Kreatywnych adresowany jest do tych, którzy pracując w produkcji filmowej, chcą rozwinąć swoje umiejętności czytania i twórczego analizowania tekstu, a w konsekwencji świadomego pilotowania procesu pracy nad scenariuszem.

 

Wbrew dominującej w Polsce tradycji postrzegającej producenta filmowego jako osoby odpowiedzialnej przede wszystkim za finanse i organizację produkcji, Szkoła stoi na stanowisku, że twórczy producent łączy talenty organizacyjne i biznesowe z pasją opowiadania historii. Umie ocenić walory scenariusza, sprawnie porusza się w materii dramatycznej, rozumie widza i zna swoją publiczność. Twórczy producent to także ten, kto umie „administrować” talentami innych ludzi, a przede wszystkim ktoś, kto ma moc sprawczą, która przenosi projekty z papieru na ekran.

 

Stałymi konsultantami i wykładowcami programu są: Andrzej Mellin i Katarzyna Ślesicka (autorzy programu), Ole Wendorff-Oestergaard oraz Anna Wydra. Cykliczne i gościnne zajęcia prowadzą: Andrzej Wajda, Wojciech Marczewski, Włodzimierz Nowak, Maciej Strzembosz, Maciej Sobieszczański, Milenia Fiedler, Zbigniew Domagalski, Ewa Puszczyńska, Piotr Kobus, Jakub Duszyński oraz eksperci zagraniczni, m.in. Linda Beath, Oliver Schütte, Susan Wendt.

 

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Szkoły: http://www.wajdaschool.pl/pl/program

 

Działalność Szkoły Wajdy jest współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

20.09.2013