Nabór filmów do konkursów festiwalu Tofifest

Organizatorzy 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest zapraszają do udziału w trzech konkursach: dwóch międzynarodowych i jednym krajowym. Obowiązujące zasady są te same, co w roku ubiegłym.

 

W konkursie pierwszych i drugich filmów „On Air” znajdą się filmy nigdzie wcześniej niepokazywane. Te obrazy będą miały pierwszeństwo w selekcji. Drugi konkurs to nabór filmów krótkometrażowych „Shortcut” z całego świata, o czasie trwania nie przekraczającym 40 minut. Konkurs Polski „From Poland” zaprezentuje natomiast polskie najnowsze tytuły.

 

Filmy, które nie dostaną się do konkursów, a zdaniem komisji będą prezentowały wysoki poziom artystyczny zostaną zaprezentowane w sekcji „Out of Competition”.

 

Filmy prezentowane podczas 9. Tofifest zawalczą po raz kolejny o Złote Anioły dla najlepszych filmów oraz specjalną nagrodę dla najlepszego reżysera w konkursie „On Air”.

 

Termin zgłoszeń filmów na festiwal upływa 7 maja, ale o przyjęciu decyduje data wpłynięcia zgłoszenia konkursowego on-line. Kopie przeglądowe filmów należy nadesłać do Biura Festiwalowego maksymalnie tydzień od daty zamknięcia naboru (do 16 maja 2011).

 

Zgłoszenie on-line: www.tofifest.pl/pl/submit. Więcej informacji: contact@tofifest.pl.

 

Kopie przeglądowe należy nadsyłać pod adres:
International Film Festival Tofifest
Fundacja Biuro Kultury
Rynek Staromiejski 9/3
87-100 Toruń

 

Strona festiwalu: www.tofifest.pl. Impreza odbędzie się w dniach 25 czerwca – 1 lipca 2011.

 

Informacja prasowa

10.02.2011