Nabór filmów do konkursu Filmowa Młoda Polska 2018

Organizatorzy 22. Festiwalu Filmu-Muzyki-Malarstwa Lato z Muzami ogłaszają nabór filmów do Konkursu Filmowa Młoda Polska 2018.

22. edycja Festiwalu Filmu-Muzyki-Malarstwa Lato z Muzami odbędzie się w dniach 20-22 lipca 2018 r. w Nowogardzie (woj. zachodniopomorskie), a poprzedzą je liczne wydarzenia towarzyszące. Jednym z wydarzeń programowych, odbywających się w ramach Festiwalu jest Konkurs Polskich Filmów Krótkometrażowych Filmowa Młoda Polska. Na zwycięzcę Konkursu czeka Grand Prix w wysokości 2.500 PLN.

Konkurs dla twórców krótkometrażowych fabuł

Do udziału w Konkursie można zgłaszać krótkometrażowe polskie filmy fabularne o czasie trwania nie przekraczającym 30 minut, zrealizowane w roku 2017 i 2018. W minionych latach Grand Prix nagradzane były takie tytuły, jak „Mały palec” Tomasza Cichonia, „Dzień Babci” Miłosza Sakowskiego, „Czarnowidzka” Joanny Satanowskiej czy „60 kilo niczego” Piotra Domalewskiego.

Filmy wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym należy przesyłać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 8 maja 2018 r. na adres:

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 1
72-200 Nowogard
z dopiskiem „FILMOWA MŁODA POLSKA”

Zgłoszenia do 8 maja

Szczegóły związane ze zgłaszaniem filmów znalazły się w regulaminie na stronie www.festiwal.ndk.pl.

Pokazy Konkursowe odbędą się w dniach 18-19 lipca, a wyboru laureata dokona Jury powołane na tę okoliczność przez organizatora. W minionych latach przewodniczącymi Jury byli m.in. Marcin Bortkiewicz czy Agnieszka Zwiefka.

Wręczenie Nagrody nastąpi w dniu zakończenia Festiwalu, które będzie miało miejsce 22 lipca 2018 r.

W czasie trwania Festiwalu widzowie będą mieli okazję wziąć udział w licznych pokazach filmowych, spotkać uznanych twórców polskiego kina, docenić dokonania młodych polskich artystów. Wręczony zostanie też honorowy Laur Cisowy dla polskiego reżysera o wybitnych filmowych osiągnięciach (wśród laureatów minionych lat znaleźli się Janusz Morgenstern, Dorota Kędzierzawska, Marek Koterski, Janusz Zaorski, Agnieszka Holland, Wojciech Smarzowski i Piotr Dumała). Festiwal poprzedzą warsztaty artystyczne, a finałem Lata z Muzami będzie plenerowy koncert dla gości i mieszkańców Nowogardu.

Organizatorami Festiwalu są: Nowogardzki Dom Kultury i Burmistrz Nowogardu.

Szczegółowych informacji na temat konkursu udziela jego Koordynator Dagmara Romanowska oraz Dyrektor Festiwalu Lato z Muzami Krzysztof Spór. Organizatorzy zapraszają do kontaktu mailowego pod adresem filmowamlodapolska@gmail.com.

Więcej o festiwalu Lato z Muzami: www.festiwal.ndk.pl.

Informacja prasowa


21.03.2018