Nabór filmów do Short Waves Festival 2019

Trwa nabór filmów do programu konkursowego Short Waves Festival.

11. edycja Short Waves Festival odbędzie się w dniach 19-24 marca 2019 roku w Poznaniu. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 14 października 2018 roku.

Filmy można zgłaszać do trzech kategorii:

  • Konkurs Międzynarodowy
  • Konkurs Polski
  • Dances with Camera

Konkurs Międzynarodowy

Konkurs Międzynarodowy to główny konkurs Festiwalu, do którego przystąpią najlepsze produkcje z całego świata, trwające do 45 minut. Tematyka, forma i gatunek nie podlegają ograniczeniom regulaminowym. Celem konkursu jest skonstruowanie różnorodnego programu, który zachwyci publiczność świeżym spojrzeniem na współczesne kino oraz autorskim językiem filmowym.

Konkurs Polski

Konkurs Polski przeznaczony jest wyłącznie do filmów wyprodukowanych w Polsce, trwających do 45 minut. Tematyka, forma i gatunek nie podlegają ograniczeniom regulaminowym. Konkurs ma na celu zaprezentowanie panoramy najnowszych krótkich form filmowych, widzianej okiem polskich twórców i tym samym, poprzez prezentację na festiwalu, otwarcie im drogi do międzynarodowej kariery.

Dances with Camera

Dances with Camera to międzynarodowy konkurs filmów krótkometrażowych, których wspólnym językiem jest ruch i taniec. Do konkursu przystąpią produkcje taneczne z całego świata, odsłaniające przez widzami nieograniczone możliwości fizycznej ekspresji, wyrażone za pomocą filmowej narracji, niezależnie od formy i gatunku – od fabuł, przez dokumenty, animacje, po projekty eksperymentalne i choreograficzne impresje.

Laureatów konkursów wyłoni międzynarodowe jury, które przyzna po trzy nagrody pieniężne. Publiczność zgromadzona na pokazach konkursowych zdecyduje o przyznaniu Nagrody Publiczności. Łączna pula nagród wynosi 50 000 zł.

Zgłoszenia filmów przyjmowane są wyłącznie przez Film Festival Life: www.filmfestivallife.com/Short-Waves-Festival.

Więcej informacji oraz regulaminy konkursów: www.shortwaves.pl, www.facebook.com/festiwalshortwaves.


18.07.2018