Nabór filmów na 10. "Żydowskie Motywy"

Do 15 stycznia trwa nabór na 10. edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Żydowskie Motywy”. Impreza odbędzie się w dniach 22-27 kwietnia w warszawskim kinie Muranów.

Tematyka żydowska we współczesnej kinematografii

Festiwal Żydowskie Motywy jest jednym z największych tego typu wydarzeń w Europie, skoncentrowanym na tematyce żydowskiej we współczesnej kinematografii. Celem festiwalu jest pokazywanie tego, co najciekawsze w kulturze, historii i tradycji żydowskiej, a także promowanie idei tolerancji i wielokulturowości.

Fabuły, dokumenty, krótkie metraże i animacje

Na festiwal można zgłaszać filmy fabularne, dokumentalne, krótkometrażowe i animowane, które były zrealizowane nie wcześniej niż w 2012 roku. Filmy należy przysyłać na płytach DVD (PAL), z napisami w języku angielskim. Można także przesłać link do wersji online.

 

Organizatorzy Festiwalu pokrywają następujące koszty:

  • koszty podróży (zwrot ceny biletów w dwie strony) reżysera filmu (jedna osoba z jednej produkcji),
  • koszty zakwaterowania w hotelu w centrum Warszawy dla jednej osoby z jednej produkcji (lub dla dwóch osób w pokoju dwuosobowym).

Filmy i formularze zgłoszeniowe do 15 stycznia można wysyłać na adres:

 

Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Żydowskie Motywy” ul. Wilcza 12c, 00-532 Warszawa. Formularze zgłoszeniowe mogą być wysyłane także drogą elektroniczną na adres: tomek@jewishmotifs.org.pl.

 

Więcej informacji dotyczących regulaminu festiwalu oraz formularze zgłoszeniowe można znaleźć na stronie internetowej: www.jewishmotifs.org.pl.

 

Informacja prasowa

07.01.2014