Nabór filmów na 11. Żydowskie Motywy

Do 30 grudnia trwa nabór filmów na 11. edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Żydowskie Motywy”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 5-10 maja 2015 w Warszawie.

Festiwal filmów o tematyce żydowskiej

Festiwal jest jednym z największych tego typu festiwali w Europie, skoncentrowanym na tematyce żydowskiej we współczesnej kinematografii. Jego celem jest pokazywanie tego, co najciekawsze w kulturze, historii i tradycji żydowskiej, a także promocja idei tolerancji i wielokulturowości.

Zgłoszenia

Na festiwal można zgłaszać produkcje fabularne, krótkometrażowe, dokumenty i animacje, zrealizowane nie wcześniej niż w 2013 roku. Filmy należy przysyłać wyłącznie na płytach DVD (PAL), z napisami w języku angielskim w przypadku filmów innych niż polskojęzyczne. Można także przesłać link do wersji online.

Organizatorzy festiwalu pokrywają następujące koszty:

  • koszty podróży (zwrot ceny biletów w dwie strony) reżysera filmu (jedna osoba z jednej produkcji),
  • koszty zakwaterowania w hotelu w centrum Warszawy dla jednej osoby z jednej produkcji (lub dla dwóch osób w pokoju dwuosobowym).

Filmy i formularze zgłoszeniowe można wysyłać do 30 grudnia 2014 na adres:

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Żydowskie Motywy, ul. Wilcza 12c, 00-532 Warszawa. Formularze zgłoszeniowe mogą być wysyłane także drogą elektroniczną na adres: joasia@jewishmotifs.org.pl.

Więcej informacji dotyczących regulaminu festiwalu oraz formularze zgłoszeniowe można znaleźć na

naszej stronie internetowej: www.jewishmotifs.org.pl.

 

Na podstawie informacji prasowej

11.12.2014