Nabór filmów na 13. festiwal Żydowskie Motywy

Rozpoczął się nabór filmów na przyszłoroczny Międzynarodowy Festiwal Filmowy Żydowskie Motywy.

Termin nadsyłania filmów: 31 grudnia 2016 roku

W festiwalu mogą brać udział filmy: fabularne, dokumentalne, krótkometrażowe, animacje i filmy eksperymentalne. Czas projekcji nie powinien przekraczać 60 minut (za wyjątkiem filmów fabularnych). Akceptowane są filmy powstałe wyłącznie w ciągu dwóch lat poprzedzających daną edycję festiwalu. Zgłoszenia filmów do rozpatrzenia przez komisję selekcyjną będą przyjmowane tylko na płytach DVD lub w wersji online w terminie do 31 grudnia 2016 roku, natomiast kopie filmów zakwalifikowanych do konkursu w terminie do 15 marca 2017 roku. Filmy zgłaszane do konkursu muszą mieć dołączoną listę dialogową w języku angielskim.

MFF Żydowskie Motywy

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Żydowskie Motywy jest jednym z największych tego typu wydarzeń w Europie, skoncentrowanym na tematyce żydowskiej we współczesnej kinematografii. Celem festiwalu jest pokazywanie tego, co najciekawsze w kulturze, historii i tradycji żydowskiej, a także promowanie idei tolerancji i wielokulturowości.

13. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Żydowskie Motywy odbędzie się w Warszawie w dniach 24-28 maja 2017 roku.

Szczegółowe informacje, formularz zgłoszeniowy oraz regulamin znajdują się na stronie: http://jewishmotifs.org.pl/index.php?s=pl-form

14.11.2016