Nabór filmów na 15. edycję Tofifest

15. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest otwiera nabór filmów do konkursów. Na zgłoszenia czekamy do 31 lipca 2017. Złote Anioły można będzie wygrać w dwóch konkursach międzynarodowych i w dwóch polskich. Tofifest 2017 odbędzie się w dniach 21 – 29 października w Toruniu.

Tofifest

W ciągu 13 lat istnienia imprezy wśród jej gości i laureatów znaleźli się m.in. Geraldine Chaplin, Jim Sheridan, Jiri Menzel, Ulrich Seidl, Emmanuelle Seigner, Julian Sands, Małgorzata Szumowska, Wojciech Smarzowski, Janusz Gajos, Jerzy Stuhr, Krystyna Janda czy Julia Jentsch. Co roku festiwal prezentuje ponad 150 filmów, w kilkunastu sekcjach, a projekcjom towarzyszą liczne dodatkowe wydarzenia artystyczne, wystawy, spektakle teatralne i koncerty.

Sekcje konkursowe

Zgłoszenia filmów przyjmowane są do dwóch konkursów międzynarodowych i dwóch polskich: Konkursu ON AIR – dla pełnometrażowych debiutów i drugich filmów fabularnych, Konkursu SHORTCUT – dla filmów krótkometrażowych w tym fabularnych, dokumentalnych i animowanych.

Filmy można zgłaszać również do dwóch Konkursów polskich: Konkursu FROM POLAND, przeznaczonego dla polskich filmów pełnometrażowych (fabuła, dokument) oraz do Konkursu LOKALIZACJE – dla filmów i twórców związanych z regionem kujawsko-pomorskim (wszystkie formy; tylko krótkie metraże; organizatorzy dopuszczają filmy nakręcone przez autora związanego z regionem, kręcone w regionie, produkowane lub współprodukowane przez instytucję/organizację z regionu).

Zwycięzcy otrzymają Złote Anioły Tofifest oraz nagrody pieniężne.

Nabór filmów do 31 lipca

Termin naboru zgłoszeń upływa 31 lipca 2017r. Formularz zgłoszeniowy można znaleźć pod adresem: www.tofifest.pl/submit/pl a szczegółowy regulamin znajduje się na podstronie: www.tofifest.pl/submit/pl/regulamin

Pytania w sprawie naboru filmów można kierować pod adres e-mail: competition@tofifest.pl.

Informacja prasowa

05.04.2017