Nabór filmów na 16. MFF Watch Docs

Do 1 sierpnia potrwa nabór filmów na 16. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie. Wydarzenie odbędzie się w dniach 9–15 grudnia 2016 w Warszawie.

Zgłoszenia

Na Festiwal mogą być zgłaszane filmy poruszające szeroko rozumianą problematykę praw człowieka. Festiwal prezentuje przede wszystkim filmy dokumentalne oraz filmy z pogranicza tego gatunku. Inne gatunki filmowe (fabuła, animacja, film edukacyjny itd.) mogą być prezentowane tylko w części przeglądowej Festiwalu. W sekcji konkursowej wydarzenia prezentowane będą jedynie filmy wyprodukowane po 1 stycznia 2015 roku.

Aby dokonać zgłoszenia, należy wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy. Termin naboru filmów upływa 1 sierpnia 2016.

Watch Docs

Watch Docs to jedna z największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka. Na program festiwalu obok konkursu pełnometrażowych dokumentów, ocenianych przez międzynarodowe jury, złożą się retrospektywy, pokazy specjalne oraz stałe sekcje programu, takie jak „Chcę zobaczyć”, „Dyskretny urok propagandy” czy „Nowe filmy polskie”.

Oprócz festiwalu międzynarodowego, który odbywa się w Warszawie, Watch Docs to także festiwal objazdowy, co roku odwiedzający blisko 40 polskich miejscowości oraz Watch Docs VoD. Dzięki temu filmy z programu Watch Docs co roku docierają do kilkudziesięciu tysięcy widzów.

Więcej informacji na stronie Festiwalu: www.watchdocs.pl.

Na podstawie informacji prasowej

09.05.2016