Nabór filmów na 4. Ars Independent

Do 30 czerwca 2014 trwa nabór filmów na 4. edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Ars Independent w Katowicach. Impreza odbędzie się w dniach 23-28 września 2014.

Zgłoś fabułę lub animację

Organizatorzy Ars Independent zapraszają do nadsyłania filmów do Konkursu Czarny Koń oraz Konkursu Czarny Koń Animacji w ramach 4. edycji imprezy. Do Konkursu Czarny Koń zgłaszać można pełnometrażowe fabularne debiuty i filmy drugie. Reżyserzy obrazów zakwalifikowanych do konkursu powalczą o statuetkę Czarnego Konia oraz nagrodę pieniężną w wysokości 2 500 euro. Animacje szkolne oraz animowane debiuty i filmy drugie zrealizowane po ukończeniu szkoły powalczą o statuetkę Czarnego Konia Animacji oraz nagrodę pieniężną w wysokości 500 euro.

Przegląd Machinim

Festiwal zachęca również do nadsyłania filmów do niekonkursowego Przeglądu Machinim. Przegląd jest częścią sekcji Grasz? poświęconej grom wideo i zjawiskom im pochodnym. Machinimy to filmy animowane nakręcone na bazie silników gier wideo.

Zgłoszenia do 30 czerwca

Zgłoszenie filmu do konkursu jest bezpłatne. Termin zgłaszania filmów mija 30 czerwca 2014. Wyniki selekcji zostaną ogłoszone najpóźniej 15 sierpnia. Organizatorem Festiwalu Ars Independent jest Instytucja Kultury Katowice – Miasto Ogrodów.

 

Więcej informacji na stronie: www.arsindependent.pl.

 

Informacja prasowa

10.02.2014