Nabór filmów na 43. Lubuskie Lato Filmowe

Do 15 maja 2014 organizatorzy 43. Lubuskiego Lata Filmowego czekają na zgłoszenia filmów do konkursu filmów fabularnych oraz konkursu filmów dokumentalnych. Festiwal odbędzie się w Łagowie w dniach 29 czerwca – 6 lipca 2014.

Zasady zgłaszania filmów

Wszystkie filmy (fabuły, krótkie filmy fabularne i dokumenty) zgłaszane na festiwal muszą być wyprodukowane w krajach Europy Środkowej i Wschodniej pomiędzy 1 stycznia 2013 a 1 czerwca 2014. Do konkursu filmów fabularnych można zgłaszać filmy, których minimalny czas projekcji wynosi 60 minut. W przypadku krótkich filmów fabularnych maksymalny czas projekcji wynosi 60 minut.

Aby zgłosić film należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Wydrukowany formularz należy wysłać pocztą wraz ze screenerem filmu na DVD na adres:

 

Klub Kultury Filmowej
skr. Pocztowa nr 1
65-903 Zielona Góra

 

Cyfrową kopię formularza zgłoszeniowego należy wysłać na adres: llf@llf.pl i dołączyć do niego 2 zdjęcia filmu (format minimum 6 x ,5 cm, 300 dpi, 531 x 708 pikseli).

Lubuskie Lato Filmowe ze wsparciem PISF

Podczas festiwalu zakwalifikowane filmy walczą o nagrody Złotego, Srebrnego i Brązowego Grona oraz inne nagrody regulaminowe. W poprzedniej edycji zwycięzcami festiwalu były filmy: „Imagine” w reż. Andrzeja Jakimowskiego, Złote grono w kategorii filmów fabularnych oraz „Ojciec i syn” w reż. Marcela Łozińskiego i „Dziennik z podróży” w reż. Piotra Stasika – Złote Grona w konkursie filmów dokumentalnych. Festiwal Lubuskie Lato Filmowe jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Regulamin oraz więcej informacji: www.llf.pl.


Na podstawie informacji prasowej

 

31.03.2014