Nabór filmów na Astra Film Festival

Do 20 kwietnia trwa nabór filmów dokumentalnych na Astra Film Festival.

Astra Film Festival

Festiwal odbędzie się w dniach 17-23 października w Sibiu w Rumunii. Astra Film Festival, po raz pierwszy zorganizowany w 1993 roku w Sibiu i poświęcony kinu dokumentalnemu to najstarszy międzynarodowy festiwal filmowy w Rumunii. Festiwal jest miejscem dyskusji i spotkań dokumentalistów. Poza sekcjami konkursowymi program festiwalu wzbogacony jest o pokazy specjalne, retrospektywy oraz sekcje tematyczne.

Zgłoszenia

Organizatorzy Astra Film Festival czekają na filmy dokumentalne o dowolnej długości i tematyce. Filmy muszą się jednak odznaczać jakością wizualną, artystycznym zaangażowaniem oraz zawierać wyrazisty punkt widzenia reżysera zarówno w treści, jak i formie. Szczególnie chętnie będą przyjmowane dokumenty kreacyjne i filmy autorskie.

„Superjednostka” nagrodzona w Rumunii

W zeszłym roku na festiwalu nagrodę za najlepsze zdjęcia otrzymał Paweł Dyllus za zdjęcia do filmu Teresy Czepiec „Superjednostka”. W uzasadnieniu werdyktu jury oświadczyło, że przyznaje nagrodę „Superjednostce”: „Za uczynienie wielopiętrowego budynku mieszkalnego bohaterem filmu i metaforą społeczeństwa. Film ma silny wizualny styl i jest konsekwentny w budowaniu atmosfery dźwiękiem i obrazem oraz użytych nowoczesnych technikach filmowych”.

Więcej informacji o festiwalu, regulamin konkursu oraz formularze aplikacyjne dostępne są na stronie www.astrafilm.ro.

Na podstawie informacji prasowej 

31.03.2016