Nabór filmów na festiwal "One Shot"

Do 10 kwietnia można zgłaszać filmy na 12. Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych „One Shot”, który odbędzie się w dniach 1-8 czerwca 2014 w stolicy Armenii, Erywaniu.

One minute one shot

W ramach tej sekcji film nie może być dłuższy niż minuta (10 sekund tytuł z napisami końcowymi + 60 sekund filmu) oraz musi być nagrany w jednym ujęciu. Multiplikacje (multi shots) nie są sprzeczne z regulaminem, jednak wszelkie edycje i cięcia w poszczególnych scenach są niedozwolone. Tytuł z nazwiskami twórców nie może trwać dłużej niż trwać 10 sekund i musi być umieszczony na początku filmu.

Film krótki

W kategorii krótkiego filmu dozwolone są obrazy do 30 minut (łącznie z tytułem) w dowolnej formie.

Film bez barier

Jedyną sekcją festiwalu, w ramach której pokazywane będą filmy pełnometrażowe, eksperymentalne lub „inne” jest kategoria „Film bez barier”. Produkcje w tej kategorii nie biorą udziału w selekcji, ale są uznane prze organizatorów festiwalu za warte wyświetlenia i dyskusji.

Ważne informacje

Zgłoszenia są bezpłatne dla wszystkich. Filmy muszą mieć angielskie napisy. Wszystkie zgłaszane filmy muszą być podpisane nazwiskiem twórcy, tytułem filmu oraz datą. Nadsyłane filmy muszą być nakręcone w ciągu dwóch lat przed rozpoczęciem tegorocznej edycji festiwalu.

Formaty nagrań

Akceptowane są następujące formaty: AVI, MPEG i MOV lub jakikolwiek inny o cyfrowej jakości nadawania (wszystkie w standardzie PAL ). Płyty w formacie blu-ray nie będą przyjmowane. Organizatorzy proszą o nie przesyłanie wersji demonstracyjnych lub promocyjnych.

Wysyłanie zgłoszeń / Ubezpieczenie

Płyty CD / DVD mogą być wysyłane pocztą lub przez internet za pomocą serwisów bezpłatnie udostępniających pliki. Płyty CD i DVD muszą być przesłane z deklaracją celną na opakowaniu: „For temporary, cultural purposes only. No commercial value”. Płyty CD i DVD nie ulegają zwrotowi. Wydatki związane z przesyłką zwrotną muszą być opłacone przez adresata. Ubezpieczenie nie jest dostępne.

 

Więcej informacji na stronie: accea.info

 

Magdalena Wylężałek

17.03.2014