Nabór filmów na festiwal Time Frame

Do 31 sierpnia potrwa nabór filmów na Festiwal Time Frame, który odbędzie się w Poznaniu w dniach 23-25 października 2014.

Zasady przyjmowania filmów

Do selekcji przyjmowane są formy filmowe zrealizowane przy użyciu takich technik jak: time lapse, high-speed photography, bullet time, tilt shift, slow motion (i innych, które pozwalają na manipulowanie czasem w ramach samej formy), a także zwykłe filmy, animacje etc, w których co najmniej 40% materiału zostało zrealizowane przy użyciu wyżej wymienionych technik. Czas trwania to maksymalnie 10 minut (łącznie z napisami). Temat filmu jest dowolny.

Zgłoszenia

Kopię filmu wraz z wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszeniową należy przesłać na adres: films@timeframefestival.pl. Organizator zachęca do przesyłania kopii przeglądowych filmów jako linków do portali Vimeo, You Tube, poprzez formy takie jak wetransfer, linki do plików w chmurze, dysku sieciowego etc. W przypadku, gdy film zostanie wybrany do programu festiwalu, organizator będzie indywidualnie uzgadniał wymogi kopii kinowej z twórcą.

Nagroda

Filmy biorące udział w konkursie mają szansę na wygranie głównej nagrody w wysokości 1000 euro przyznawanej przez Jury złożone z przedstawicieli branży filmowej. Drugą nagrodę w wysokości około 500 euro przyznana zostanie w oparciu o głosowanie publiczności.

O festiwalu

Time Frame Festival to nowe wydarzenie filmowe na mapie Polski. Festiwal powstał w związku z dynamicznym rozwojem technik umożliwiających, także amatorom, realizację filmu w najwyższej jakości. Założeniem festiwalu jest zabawa czasem poprzez manipulowanie nim, przyśpieszanie go i zwalnianie, by w ten sposób pozwolić widzowi zobaczyć zjawiska i przedmioty niedostrzegalne przez ludzkie oko.

 

Więcej informacji: www.timeframefestival.pl oraz www.facebook.com/timeframefestival.

 

Na podstawie informacji prasowej

08.08.2014