Nabór filmów na festiwal w San Sebastián

Do 30 lipca można zgłaszać filmy na 59. edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w San Sebastián, który odbędzie się w tym roku w dniach 16-24 września.

 

Na festiwal można zgłaszać filmy fabularne, które zostały ukończone rok przed rozpoczęciem imprezy. Zgłaszane obrazy muszą być hiszpańskimi premierami i nie mogą uczestniczyć wcześniej w żadnych innych festiwalach międzynarodowych.

 

Nadesłane filmy zostaną poddane selekcji. Wybrane produkcje powalczą o festiwalowe nagrody m.in. o Złotą Muszlę dla najlepszego filmu, Srebrną Muszlę dla najlepszego reżysera, Srebrną Muszlę dla najlepszego aktora i aktorki oraz nagrodę jury, która zostanie przyznana za najlepszy scenariusz i zdjęcia.

 

Filmy z napisami w języku angielskim oraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym należy przysyłać na adres:

 

Donostia – San Sebastián International Film Festival
Plaza Okendo, 1
20004 Donostia – San Sebastián
Spain

 

Festiwal w San Sebastián jest jedną z ważniejszych imprez filmowych na świecie. Odbywa się od 1953 roku. Wśród polskich filmowców nagrodzonych podczas poprzednich edycji są m.in. Janusz Morgenstern (Srebrna Muszla dla najlepszego reżysera w 1967 roku za film „Jowita”), Andrzej Wajda (Złota Muszla w 1980 roku za film „Dyrygent”), Radosław Piwowarski (Złota Muszala w 1985 roku za film „Yesterday”).

 

Więcej informacji o festiwalu i formularz zgłoszeniowy na stronie: www.sansebastianfestival.com.

19.07.2011