Nabór filmów na festiwal "Watch Docs"

Do 2 sierpnia można zgłaszać filmy na 10. MFF „Watch Docs”, który odbędzie się w dniach 3-12 grudnia w Warszawie. Watch Docs Prawa Człowieka w Filmie to jeden z największych festiwali o prawach człowieka na świecie.

 

Festiwal to wspólne przedsięwzięcie wiodącej polskiej organizacji obrony praw człowieka – Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, największego w Europie Środkowej i Wschodniej interdyscyplinarnego centrum sztuki – Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie i Społecznego Instytutu Filmowego – organizacji specjalizującej się w promocji zaangażowanego społecznie filmu dokumentalnego.

 

Obok międzynarodowego festiwalu konkursowego w Warszawie „Watch Docs” to także platforma programowa i organizacyjna dla festiwalu objazdowego, wideotek uniwersyteckich i szkolnych klubów filmowych oraz strategiczny partner wspierający festiwale filmów o prawach człowieka na Ukrainie i na Litwie. Festiwal „Watch Docs” Prawa Człowieka w Filmie to co roku prezentacja ponad 90 filmów dokumentalnych światowej klasy, w tym kilkudziesięciu polskich premier.

 

10. MFF Watch Docs to m.in. konkurs filmów dokumentalnych z międzynarodowym jury, cztery pozakonkursowe sekcje stałe – „Chcę zobaczyć”, „Dyskretny urok propagandy”, „Nowe filmy polskie” i „Zbliżenia” (w tym roku – na region Azji Południowo-Wschodniej), retrospektywa „półkowników” – najciekawszych dokumentów i fabuł zatrzymanych przez cenzurę z powodów religijnych, obyczajowych czy politycznych, dyskusje panelowe, seminaria, prezentacja Dragon Forum – warsztatów filmu dokumentalnego w formule master class – i wiele innych wydarzeń.

 

Komisja Selekcyjna festiwalu zakończy pracę na początku października.

 

 

Kartę zgłoszenia filmu i regulamin festiwalu można pobrać ze strony: www.watchdocs.pl.

20.07.2010