Nabór filmów na FRAPA 2014

Rozpoczął się nabór filmów na 3. Festiwal Filmów Frapujących „Frapa” 2014. Impreza odbędzie się w dniach 17-19 października 2014 w Gorzowie Wielkopolskim.

Konkurs intrygujących krótkich metraży

W konkursie zostaną pokazane filmy krótkometrażowe, które intrygują tematem, podejściem twórcy, stroną formalną lub kreacjami aktorskimi. Organizatorzy poszukują filmów, które będą dla widzów wyzwaniem oraz stawiają ciekawe pytania. 

Zgłoszenia filmów na konkurs

Na festiwal można zgłaszać polskie filmy fabularne, dokumentalne, animowane oraz inne formy filmowe. Realizacja zgłaszanych produkcji musi być zakończona po 1 stycznia 2010, a filmy nie mogą trwać dłużej niż 30 minut. Do udziału w konkursie nie będą dopuszczone filmy: przygotowane na zlecenie w celach komercyjnych, dyplomowe zrealizowane na kierunkach artystycznych oraz przez etatowych pracowników organizatora lub osoby zaangażowane w postępowanie konkursowe a także filmy zgłoszone do poprzednich edycji. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są w regulaminie.

Zgłoszenia do 27 sierpnia

Aby zgłosić swój film należy dostarczyć na adres organizatora płyty DVD z dwiema kopiami filmu (dopuszczalne formaty: mpeg, mpeg-4, AVI) wraz z 2 kadrami filmu i 2-3 zdania o filmie oraz twórcy/twórcach. Do zgłoszenia należy dołączyć wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszenia w formie papierowej.

 

Adres organizatora:

 

Miejski Ośrodek Sztuki

Ul. Pomorska 73,

66-400 Gorzów Wielkopolski

Z dopiskiem „Frapa”

 

Nagrody i wyróżnienia

 

Organizator przewiduje wręczenie statuetek Frapy oraz przyznanie nagród pieniężnych w wysokości 2 tys. złotych dla zwycięzców poszczególnych kategorii.

 

Promocja regionu

 

Jednym z zadań festiwalu jest promocją województwa lubuskiego, miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz upowszechnienie działalności kulturalnej twórców spoza profesjonalnego nurtu.

 

Więcej informacji: www.mosart.pl

27.06.2014