Nabór filmów na IFFR 2016

Rozpoczął się nabór filmów na Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Rotterdamie. 45. edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 27 stycznia – 7 lutego 2016.

Zgłoszenia

Formularz zgłoszeniowy, opłatę wpisową i kopię przeglądową należy przesłać w przypadku:

  • krótkich filmów (do 60 minut) ukończonych przed 1 lipca 2015 do 1 września 2015,
  • krótkich filmów (do 60 minut) ukończonych po 1 lipca 2015 do 1 października 2015,
  • pełnometrażowych filmów (powyżej 60 minut) do 15 października 2015.

Zgłaszając krótkie filmy opłata wpisowa wynosi 25 euro (bez VAT), pełnometrażowe 45 euro (bez VAT).

Więcej informacji o naborze filmów: www.iffr.com/professionals/iffr-2015/film-entry.

Polskie filmy w Rotterdamie

W 2014 roku światową premierę na festiwalu w Rotterdamie miał debiut fabularny Aleksandry Gowin i Ireneusza Grzyba „Małe stłuczki”, a w 2015 roku premierowo został tu pokazany debiut „Wołanie” Marcina Dudziaka. Główną nagrodę Canon Tiger Award zdobyły w Rotterdamie w 2014 roku Katarzyna Klimkiewicz i Dominga Sotomayor za „Wyspę”. W poprzednich latach festiwalowa publiczność mogła zobaczyć w Rotterdamie m.in.: „Wszystko, co kocham” Jacka Borcucha, „Zero” Pawła Borowskiego, „Świnki” Roberta Glińskiego, „Młyn i krzyż” i „Essential killing” Jerzego Skolimowskiego oraz krótkometrażową „Maskę” Braci Quay.

Targi koprodukcyjne CineMart

Od 1 sierpnia będzie można zgłaszać projekty w fazie produkcji, które będą miały szansę zostać zaprezentowane na targach CineMart. Targi towarzyszące festiwalowi w Rotterdamie uznawane są obok Berlinale Co-Production Market i canneńskiego L’Atelier za najbardziej prestiżowe miejsce prezentacji projektów w fazie produkcji. Na CineMart pokazywane były m.in. takie polskie filmy, jak „Nieulotne” Jacka Borcucha, „Zjednoczone Stany Miłości” Tomasza Wasilewskiego oraz „Hura. Wciąż żyjemy!” Agnieszki Polskiej.

Więcej informacji o zgłoszeniach na CineMart: www.iffr.com/professionals/cinemine/project_entry.

21.07.2015