Nabór filmów na IX Festiwal Filmowy NNW

Organizatorzy Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci” przedłużyli nabór filmów do konkursów. Zgłoszenia przyjmowane są do 17 lipca (włącznie).

Filmy dokumentalne o najnowszej polskiej historii

Tematyką konkursu festiwalu są filmy dokumentalne poświęcone polskiej historii najnowszej (lata 1939-1989). Do konkursu mogą być zgłaszane filmy dokumentalne wyprodukowane w Polsce oraz za granicą, w latach 2012-2017, których maksymalny czas projekcji wynosi 90 minut. Twórcy będą walczyć o nagrodę Złotego Opornika, Nagrodę im. Janusza Krupskiego oraz Nagrodę Dyrektora Festiwalu.

W związku z dużym zainteresowaniem nabór filmów został przedłużony do 17 lipca. Formularz zgłoszeniowy i szczegółowe informacje o naborze znajdują się na oficjalnej stronie festiwalu: www.festiwalnnw.pl/festiwal-2017/konkursy/konkurs-glowny/.

9. edycja festiwalu

Festiwal NNW to wydarzenie prezentujące dzieła audiowizualne poświęcone tematyce Żołnierzy Wyklętych oraz polskiej historii w latach 1939–1989. To wydarzenie skupiające instytucje, wybitnych realizatorów i artystów oraz młodych twórców. 9. edycja festiwalu odbędzie się w dniach 27-30 września w Gdyńskim Centrum Filmowym. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

07.07.2017