Nabór filmów na poznańskiego "Animatora"

Do 15 marca trwa nabór filmów na 5 edycję Międzynarodowego Konkursu Filmów Animowanych festiwalu Animator. Organizatorzy ogłosili w tym roku nową kategorię konkursową – najlepszy pełnometrażowy film animowany. Impreza odbędzie się w dniach 13-19 lipca 2012 w Poznaniu.

Sekcje 5. MFFA Animator:

  • Międzynarodowy, otwarty konkurs  filmów animowanych
  • Sekcje tematyczne i pokazy specjalne

Filmy konkursowe mogą być zgłaszane przez szkoły artystyczne, szkoły filmowe, firmy producenckie, instytucje filmowe, indywidualnych twórców lub inne podmioty posiadające do tego prawo. Udział w festiwalu zobowiązuje do wypełnienia karty zgłoszeniowej filmu z zaznaczoną odpowiednią sekcją i własnoręcznym podpisem. Formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj.

Do Konkursu można zgłaszać:

  • krótkometrażowe filmy animowane zrealizowane w dowolnej technice animacji, nie przekraczające 30 minut i zrealizowane po 31 grudnia 2009. Filmy raz zgłoszone na konkurs nie podlegają ponownej selekcji
  • pełnometrażowe filmy animowane zrealizowane w dowolnej technice animacji, powyżej 60 min. zrealizowane po 31 grudnia 2009. Filmy raz zgłoszone na konkurs nie podlegają ponownej selekcji.

Do konkursu nie można zgłaszać trailerów, reklam i czołówek. W przypadku animowanych seriali do selekcji konkursowej zostanie dopuszczony tylko jeden odcinek wybrany przez zgłaszającego.

 

Karta zgłoszeniowa i nowy regulamin konkursu dostępne na stronie www.animator-festival.com

 

Informacja prasowa

12.03.2012