Nabór filmów na Sopot Film Festival 2016

Do końca kwietnia, organizatorzy międzynarodowego festiwalu filmowego „Sopot Film Festival”, zapraszają do zgłaszania filmów do trzech konkursów: pełnometrażowych fabuł 1-2 filmy , pełnometrażowych filmów dokumentalnych oraz konkursu dla krótkich metraży World Shorts&Short Anima.

Nabór filmów

W tym roku organizatorzy Sopot Film Festival ogłaszają nabór do trzech konkursów. Podobnie jak w latach ubiegłych odbędą się konkursy: Konkurs 1-2, przeznaczony dla pierwszych i drugich pełnometrażowych filmów fabularnych, wyprodukowanych po 1 stycznia 2015 r. oraz Konkurs World Shorts&Short Anima dedykowany krótkometrażowym fabułom i animacjom, których czas nie przekracza 30 minut i zostały zrealizowane  po 1 stycznia 2015 r.

Nowy konkurs

Nowym konkursem, który zaistnieje po raz pierwszy w tym roku na sopockim festiwalu jest konkurs przeznaczony dla pełnometrażowych filmów dokumentalnych. Kryteria formalne, podobnie jak w przypadku pełnometrażowych fabuł, to czas ukończenia filmu nieprzekraczający 1 stycznia 2015 r. Czas trwania konkursowych filmów dokumentalnych to minimum 45 min.

Wprowadzenie nowego konkursu do programu Festiwalu jest wynikiem poszerzenia jego formuły programowej. Konkurs filmów dokumentalnych będzie korespondował z pozostałymi sekcjami poświęconymi temu gatunkowi filmowemu – retrospektywie wybitnego dokumentalisty, w tym roku Wernera Herzoga oraz paśmie najlepszych filmów dokumentalnych sezonu 2015/2016.

Nabór do sekcji pozakonkursowych

Oprócz tego organizatorzy zapraszają do zgłaszania pełnometrażowych filmów fabularnych i dokumentalnych do sekcji pozakonkursowych: Spectrum 13/14 i Spectrum Muzyka Sztuka, Moda, w których na najlepszy film głosować będzie publiczność.

Filmy można zgłaszać on-line również za pomocą platformy FilmFreeway.

Tegoroczna edycja Sopot Film Festival odbędzie się w dniach 9-17 lipca 2016 r.

Więcej informacji i formularz zgłaszania filmów na www.sff.pl.

Informacja prasowa

08.03.2016