Nabór filmów na Tofifest

Rozpoczął się nabór do konkursów 12. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Wydarzenie współfinansowane przez PISF – Polski Instytut sztuki Filmowej odbędzie się w dniach 18-26 października w Toruniu.

Sekcje konkursowe

Filmy można zgłaszać do konkursów międzynarodowych: On Air – przeznaczonej dla pełnometrażowych debiutów i drugich filmów oraz Shortcut – dla filmów krótkometrażowych. Polskie filmy pełnometrażowe można zgłaszać do sekcji From Poland, natomiast filmy związane z regionem kujawsko-pomorskim przesyłać można w ramach sekcji Lokalizacje.

Nabór filmów do 14 sierpnia

Nabór filmów do wszystkich kategorii trwa do 14 sierpnia. Filmy zostaną dopuszczone do selekcji jeśli wypełniony zostanie formularz on-line oraz przesłana zostanie jednocześnie wydrukowana i podpisana karta zgłoszenia, wraz z kopią filmu przeznaczoną do preselekcji. Zgłoszenia i filmy przesyłać należy na adres Biura Festiwalowego (liczy się data stempla pocztowego).

 

Biuro Festiwalowe
Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest
ul. Ducha Świętego 2a/2 (II piętro),
87-100 Toruń

 

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy na stronie: www.tofifest.pl

Nagrody festiwalowe oraz nagroda ufundowana przez Dyrektor PISF

Filmy zakwalifikowane do festiwalu będą walczyć nagrody pieniężne oraz statuetki Złotego Anioła. W kategorii On Air przyznana zostanie również nagroda w wysokości 20 tys. zł dla najlepszego reżysera filmów konkursowych ufundowana przez Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Agnieszkę Odorowicz.

 

Pytania kierować można na adres e-mail: competition@tofifest.pl.

 

Na podstawie materiałów organizatora

28.05.2014