Nabór filmów na VIII Festiwal Filmowy NNW

Organizatorzy Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci” ogłosili nabór filmów do Konkursu Głównego. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 lipca.

Filmy dokumentalne o najnowszej polskiej historii

Tematyką konkursu Festiwalu są filmy dokumentalne poświęcone polskiej historii najnowszej (lata 1939-1989). Do konkursu mogą być zgłaszane filmy dokumentalne wyprodukowane w Polsce oraz za granicą, w latach 2011-2016, których maksymalny czas projekcji wynosi 90 minut. Twórcy będą walczyć o nagrodę Złotego Opornika, Nagrodę im. Janusza Krupskiego oraz Nagrodę Dyrektora Festiwalu.

Nabór filmów potrwa do 31 lipca. Formularz zgłoszeniowy i szczegółowe informacje o naborze znajdują się na oficjalnej stronie festiwalu: festiwalnnw.pl/festiwal-2016/konkursy-2016/konkurs-glowny/.

8. edycja Festiwalu

Festiwal NNW to wydarzenie prezentujące dzieła audiowizualne poświęcone tematyce Żołnierzy Wyklętych oraz polskiej historii w latach 1939–1989. To wydarzenie skupiające instytucje, wybitnych realizatorów i artystów oraz młodych twórców. 8. edycja Festiwalu odbędzie się w dniach 28 września – 1 października w Gdyńskim Centrum Filmowym. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Na podstawie informacji prasowej

28.06.2016