Nabór filmów na X Festiwal Filmowy NNW

Organizatorzy Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci” rozpoczęli nabór filmów do konkursów jubileuszowej edycji wydarzenia. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 lipca.

Filmy dokumentalne o najnowszej polskiej historii

Tematyką konkursu festiwalu są filmy dokumentalne poświęcone polskiej historii najnowszej (lata 1939-1989). Do konkursu mogą być zgłaszane filmy dokumentalne wyprodukowane w Polsce oraz za granicą, w latach 2013-2018, których maksymalny czas projekcji wynosi 90 minut. Twórcy będą walczyć o nagrodę Złotego Opornika, Nagrodę im. Janusza Krupskiego oraz Nagrodę Dyrektora Festiwalu.

Formularz zgłoszeniowy i szczegółowe informacje o naborze znajdują się na oficjalnej stronie festiwalu: www.festiwalnnw.pl.

10. edycja festiwalu

Festiwal NNW to wydarzenie prezentujące dzieła audiowizualne poświęcone tematyce Żołnierzy Wyklętych oraz polskiej historii w latach 1939–1989. To wydarzenie skupiające instytucje, wybitnych realizatorów i artystów oraz młodych twórców. 10. edycja festiwalu odbędzie się w dniach 29 września – 2 października w Gdyni.


14.06.2018