Nabór na 12. Quest Europe 2016

Trwa nabór filmów do przeglądu „X Muza w długiej sukni”, który odbędzie się w ramach 12. edycji Międzynarodowego Festiwalu Kina Autorskiego Quest Europe 2016.

Zgłoszenia

Link do filmu i hasło wraz ze streszczeniem filmu i listą z nazwiskami twórców należy przesłać na adres e-mail: biuro@quest-europe.eu. Czas trwania zgłaszanego filmu powinien wynosić minimum 60 minut. Pokazy odbędą się w lipcu i sierpniu. Przegląd nie ma charakteru konkursowego. Termin zgłoszeń: 30.04.2016.

Poszukiwany, poszukiwana!

Festiwal poszukuje 1-2 osób kochających kino, z lekkim piórem i biegłym językiem angielskim do współpracy przy festiwalu i promocji filmów, głównie w zakresie tłumaczeń, ale także redagowania materiałów prasowych (pl/ang), pisania artykułów do publikacji festiwalowych, a także do pomocy organizacyjnej i promocyjnej (realizacja sond, nagrań wśród uczestników, wykonywania zdjęć). Mile widziani są studenci mieszkający w Zielonej Górze. Zgłoszenia wraz z CV należy wysyłać na adres e-mail: biuro@quest-europe.eu. W zamian organizatorzy oferują semestr lub rok bezpłatnej nauki w Lubuskiej Szkole Telewizji i Filmu www.akademia.zgora.pl (o wartości 2700 zł lub 3800 zł) w zależności od zaangażowania oraz zaświadczenie o odbyciu praktyk podczas międzynarodowej imprezy filmowej.

O Festiwalu

Międzynarodowy Festiwal Kina Autorskiego Quest Europe organizowany jest w Zielonej Górze od 2005 r. Gośćmi festiwalu są co roku najwybitniejsi ludzie filmu. Zaszczycili nas już swoją obecnością m.in: Jerzy Hoffman, Janusz Gajos, Maja Komorowska, Zbigniew Zamachowski, Jerzy Stuhr, Jerzy Trela, Katarzyna Figura, Piotr Machalica, Krzysztof Globisz, Sylwester Chęciński, Joanna Szczepkowska, Marzena Trybała, Kinga Preis, Ewa Szykulska, Tomasz Raczek, Asier Muniz, David Bonneville, Charles Duke, Jean Paul Fuenzalida, Iwan Lopatin i wielu innych.

Impreza ma charakter niekomercyjny, mający na celu promocję ambitnego kina twórców z całego świata. W programie festiwalu znajdują się prezentacje najlepszych filmów niekomercyjnych wyprodukowanych w ostatnich latach oraz pokazy specjalne i szereg imprez towarzyszących z cyklu FILMOWY ROMANS ZE SZTUKĄ RÓŻNĄ: spotkania z reżyserami i aktorami, spektakle teatralne, recitale, koncerty muzyki filmowej, warsztaty scenariuszowe, prelekcje z dziedziny filmu, filmowe imprezy taneczne, debaty, panele dyskusyjne, wieczory literackie.

Partnerami Quest Europe są prestiżowe festiwale europejskie (La boca Del Lobo z Hiszpanii, Alter-Native z Rumunii, Busho z Węgier, Moscow Short Film Festival ( Rosja), Porto 7 ( Portugalia), Windows to the world z Holandii), Perpetuum Mobile International Film Festival (Białoruś), Ecu Independent Film Festival (Francja), Film Palace Festival ( Bialorus), Cologne Off ( Niemcy) oraz amerykański Chicago Independent Film Festival.

Na podstawie informacji prasowej

30.03.2016