Ostatnie dni naboru na Kino Dzieci.Pro

Tylko do 15 października potrwa nabór zgłoszeń do programu Kino Dzieci.Pro skierowanego do scenarzystów i producentów, którzy chcieliby rozwinąć swój pomysł na film dla dzieci od pomysłu spisanego na kilku stronach do drugiej wersji scenariusza wraz z podstawowymi założeniami produkcyjnymi.

Kino Dzieci.Pro realizowane będzie w formie 4 sesji warsztatowych, które odbędą się między grudniem 2017 a wrześniem 2018. Uczestnicy pracować będą ze wsparciem uznanych międzynarodowych scenarzystów i konsultantów scenariuszowych. Jedną z podstaw uczestnictwa będzie zgłoszenie przez zespół (scenarzysta i producent) swojego pomysłu na pełnometrażowy film, spisanego na kilku stronach.

Aby wziąć udział w rekrutacji, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz przesłać dodatkowe materiały wedle instrukcji zawartych w formularzu na adres kidsindustry@nowehoryzonty.pl.

Kino Dzieci.Pro

to trzecia edycja programu developmentowego, którego organizatorem jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

Kino Dzieci.Pro zapewnia:

  • merytoryczne wsparcie scenarzystów w trakcie pisania scenariusza dzięki indywidualnym konsultacjom, wykładom i warsztatom dotyczącym budowy, struktury scenariusza, tworzenia bohaterów, pisania dialogów w filmie dla dzieci;
  • merytoryczne przygotowanie producentów do developmentu filmu oraz do jego późniejszej realizacji;
  • rozwój projektu od etapu treatmentu do drugiego draftu scenariusza;
  • dla najlepszych projektów możliwość wzięcia udziału w pitchingu na zakończenie kursu przed gronem międzynarodowych i polskich ekspertów oraz decision makerów podczas Warsaw Kids Film Forum.

Program jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Informacje o programie, tutorach i projektach biorących udział w poprzednich edycjach na www.kdpro.pl.

Informacja prasowa

05.09.2017