Nabór na 3. edycję SOFA

Do 24 kwietnia trwa nabór projektów do 3. edycji School of Film Agents (SOFA) – warsztatów branży filmowej dla profesjonalistów z Europy Środkowej i Wschodniej, Niemiec, Azji Środkowej, krajów kaukaskich oraz Bałkanów.

Cel warsztatów – wspieranie innowacyjnych projektów 

Celem SOFA jest wspieranie innowacyjnych projektów filmowo-kinowych oraz umacnianie lokalnej kultury filmowej. Warsztaty są skierowane do organizatorów festiwali, kuratorów, dystrybutorów oraz innych profesjonalistów, zajmujących się animacją i rozwojem kultury filmowej w swoich regionach. Możliwe do realizacji projekty to między innymi festiwale filmowe, regionalne fundusze filmowe, niezależne kina art-house’owe, muzea filmowe, archiwa, platformy VoD, jak również inicjatywy edukacyjne.

Zgłoszenia 

Aby wziąć udział w warsztatach należy przesłać na adres e-mail: nikolaj@joinsofa.org następujące dokumenty w języku angielskim:

  • opis projektu (max. 2 strony) – ogólna idea projektu, motywacje, miejsce ulokowania projektu z wyjaśnieniem dlaczego tam, twoje cele i co sprawia, że twój projekt jest unikalny oraz dlaczego to ty powinieneś zostać wybrany,
  • budżet (jedna strona) – nie musi to być precyzyjny budżet, wystarczą informacje dotyczące szacowanych kosztów i pomysłów, w jaki sposób chcesz sfinansować swój projekt,
  • biografię wraz z informacjami dotyczącymi twojej ścieżki kariery w branży filmowej. 

Wśród zgłoszeń zostanie wybranych 8 projektów, które będą rozwijane w ramach warsztatów SOFA.

Zajęcia z profesjonalistami

Uczestnicy będą szkoleni pod czujnym okiem naszych ekspertów: dziennikarza, dyrektora programowego Olivera Baumgartena, producentkę Ewę Puszczyńską i dyrektora SOFA, selekcjonera festiwalu w Berlinie Nikolaja Nikitina. Dyrektor Berlinale Dieter Kosslick sprawuje pieczę nad projektem i odpowiada za dobór międzynarodowych profesjonalistów z dziedziny filmu. Podczas poprzednich edycji SOFA uczestnicy mieli możliwość pracować nad swoimi projektami z doświadczonymi profesjonalistami z branży filmowej z całego świata, wśród których znaleźli się m.in. ekspertka od pitchingów Sibylle Kurz, dyrektor wykonawczy Euroimages Robert Olla, Renaud Redien-Collot z Novancia Business School w Paryżu, producent Peter Rommel (Peter Rommel Film) i dyrektor Izraelskiego Instytutu Filmowego Katriel Schory.

Informacje ogólne 

Najbliższa edycja warsztatów odbędzie się we Wrocławiu w dniach 21-30 sierpnia 2015. Wszystkie wykłady są bezpłatne. Organizatorzy pokryją uczestnikom koszty zakwaterowania. W przypadku kosztów podróży do Polski możliwe jest złożenie wniosku o stypendium.

Więcej informacji: www.joinsofa.org.

Na podstawie informacji prasowej

04.02.2015