Nabór na 34. Warszawski Festiwal Filmowy

34. Warszawski Festiwal Filmowy rozpoczął nabór zgłoszeń filmów do nadchodzącej edycji.

Zgłoszenia do 31 lipca  

Twórcy mogą zgłaszać filmy do pięciu festiwalowych sekcji konkursowych (Konkurs Międzynarodowy, Konkurs 1-2, Konkurs Wolny Duch, Konkurs Filmów Dokumentalnych, Konkurs Filmów Krótkometrażowych) i sekcji niekonkursowych (Pokazy Specjalne, Rodzinny Weekend Filmowy, Odkrycia, Polska Klasyka, Najlepsze Polskie Filmy Krótkometrażowe).

Kryteria

 W 34. Warszawskim Festiwalu Filmowym mogą wziąć udział:

  • w sekcjach konkursowych filmy, których pierwszy publiczny pokaz odbył się 1 stycznia 2018 roku lub później,
  • filmy, które nie były wcześniej dystrybuowane ani prezentowane na publicznych pokazach w Polsce,
  • filmy, które nie były wcześniej wyświetlane w telewizji, która jest dostępna na terenie Polski, w tym w kanałach obcojęzycznych,
  • filmy, które nie były wcześniej dostępne w Internecie, w tym na powszechnie dostępnych platformach zagranicznych,
  • filmy polskie, które nie miały publicznych pokazów na terenie Polski, z wyjątkiem Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni,
  • filmy zgłaszane do sekcji Najlepsze Polskie Filmy Krótkometrażowe mogą być przed WFF prezentowane na innych imprezach filmowych w kraju i za granicą.

W sekcjach konkursowych pierwszeństwo mają premiery światowe, międzynarodowe i europejskie. Zasady premierowości nie dotyczą filmów, zgłaszanych do sekcji Najlepsze Polskie Filmy Krótkometrażowe oraz Polska Klasyka.

UWAGA: do selekcji można zgłaszać filmy na etapie post-produkcji (z roboczym dźwiękiem, przed korekcją barwną, a nawet na etapie wstępnego montażu), które zostaną ukończone przed 34. WFF.

Nagrody

Poza nagrodami w ramach sekcji konkursowych, na Warszawskim Festiwalu Filmowym swoje wyróżnienia przyznają również jurorzy FIPRESCI, Jury Ekumeniczne, Jury NETPAC, Młodzi Krytycy FIPRESCI, a także Widzowie Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

Regulamin dostępny jest pod linkiem: https://wff.pl/pl/filmmakers/submitting-a-film.

Nabór filmów do tegorocznej edycji trwa do 31 lipca 2018 roku.

34. Warszawski Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach 12-21 października 2018 roku.

Informacja prasowa


16.03.2018