Nabór na 4. Se-ma-for Film Festival

Do 31 lipca potrwa nabór filmów na 4. edycję Se-ma-for Film Festival, który odbędzie się w dniach 9-13 października w Łodzi. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Festiwal animacji stop motion

Se-ma-for Film Festival jest pierwszym w Europie i drugim na świecie wydarzeniem poświęconym tematyce animacji stop motion. Organizatorzy zachęcają do zgłaszania filmów do Międzynarodowego Konkursu na Najlepszy Film Animowany Wykonany w Technikach Poklatkowych oraz do Konkursu Polskiego na Najlepszy Film Animowany Zrealizowany w Warunkach Profesjonalnych (dowolne techniki animacyjne).

Zgłoszenia do 31 lipca

Filmy zgłaszane na konkurs powinny powstać po 1 stycznia 2011 roku. Regulamin konkursu oraz formularz aplikacyjny znajduje się na stronie www.festival.se-ma-for.com. Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 lipca 2013.

Nagrody

Podczas festiwalu rozdane zostaną Małe i Duże Piotrusie – nagrody wzorowane na postaciach ze współfinansowanej przez PISF oscarowej animacji łódzkiego studia Se-ma-for „Piotruś i wilk”. Obok Grand Prix, uczestnicy mogą liczyć na nagrody w kategoriach filmu studenckiego oraz filmu dla dzieci. Swoje nagrody przyzna też specjalne Jury Dziecięce oraz publiczność.

Jury

W jury konkursu międzynarodowego znajdą się przedstawiciele branży animacji z całego świata m.in. Brian A. Miller z Cartoon Network Studios oraz Rene Chérnier z National Film Board of Canada.

Festiwal ze wsparciem PISF

4. Se-ma-for Film Festival jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzęd Miasta Łodzi oraz PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Więcej informacji na stronie: www.festival.se-ma-for.com.

 

Na podstawie informacji prasowej opracowała Paulina Bez

20.06.2013