Nabór na 5. edycję Bytom Film Festival

Rozpoczął się nabór do konkursów festiwalowych w ramach 5. edycji Bytom Film Festival.

Organizatorzy przyznają nagrody, Bytomskie Lwy, w konkursach:

Konkurs Filmowy

Nagrody przyznane zostaną w trzech kategoriach: Najlepszy film fabularny, Najlepszy dokument oraz Najlepsza animacja lub eksperyment. Centrum Technologii Audiowizualnych ufundowało nagrody o wartości 60 tysięcy złotych. Zwycięzcy mogą liczyć także na pulę nagród od firmy GetCamera.

Konkurs Popularyzatorów Filmowych

Aby dać szansę popularyzatorom działającym w różnych mediach, zarówno profesjonalistom jak i amatorom, festiwal przyznaje nagrody w trzech dziedzinach: Recenzja filmowa, Wideorecenzja oraz Najlepszy blog o tematyce filmowej. Na zwycięzcę w każdej z nich czeka nagroda w wysokości 500 złotych oraz nagrody rzeczowe.

Nagrody przyznawane są także popularyzatorom filmowym – krytykom, blogerom, recenzentom. W konkursie popularyzatorskim nagrodzeni zostaną autorzy: najlepszej recenzji filmowej, najlepszego bloga o tematyce filmowej oraz najlepszej wideorecenzji/wideoeseja.

W jury Bytom Film Festival co roku zasiadają wybitne osobistości polskiej branży filmowej. Udział w konkursach to nie tylko szansa na wygranie atrakcyjnych nagród i pokazanie się szerszej publiczności, ale też podjęcie dialogu z najlepszymi specjalistami w swoich dziedzinach.

Festiwal gościł już m.in. Michała Oleszczyka – byłego dyrektora artystycznego Festiwalu Filmowego w Gdyni, krytyka współpracującego m.in. z „Kinem”, „Tygodnikiem Powszechnym” czy amerykańskim serwisem RogerEbert.com oraz Dorotę Kobielę – reżyserkę nominowanej do Oscara animacji „Twój Vincent”.

Bytom Film Festival

Bytom Film Festival łączy podziw dla kina na światowym poziomie z miłością do twórców lokalnych i młodych – tych, którzy nie mieli jeszcze okazji pokazać się szerokiej publiczności. Ponadto, jako Festiwal Popularyzatorów Filmowych nagradza osoby, które sprawiają, że kino staje się przestrzenią dialogu. Jako jedyna taka impreza w Polsce daje im okazję by stanąć na scenie obok reżyserów i artystów oraz sięgnąć po statuetkę Bytomskiego Lwa.

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 5-7 września. Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia: www.festivalbytom.pl.

Informacja prasowa


16.05.2019