Nabór na 52. KFF tylko do 10 lutego

52. edycja najstarszej polskiej imprezy filmowej odbędzie się w dniach 28 maja – 3 czerwca 2012. Dzień później rozpoczną się Krakowskie Targi Filmowe. Pitching Dragon Forum odbędzie się w dniach 31 maja – 4 czerwca.

 

Filmy dokumentalne, animowane i fabularne prezentowane są w trzech sekcjach konkursowych:

 

Konkurs polski, do którego mogą być zgłoszone filmy zrealizowane w Polsce, o czasie trwania:

  • filmy dokumentalne – do 60 min.,
  • filmy dokumentalne – powyżej 60 min.,
  • filmy animowane – do 30 min.,
  • filmy fabularne – do 30 min.

Polscy producenci mogą zgłaszać filmy tylko do konkursu polskiego. Spośród zgłoszonych filmów komisja selekcyjna wybierze tytuły, które będą uczestniczyły w konkursach międzynarodowych.

 

Międzynarodowy konkurs filmów krótkometrażowych, do którego mogą być zgłoszone filmy dokumentalne, animowane oraz fabularne o czasie trwania do 30 min.

 

Międzynarodowy konkurs filmów dokumentalnych, do którego mogą być zgłoszone filmy dokumentalne o czasie trwania:

  • od 30 do 60 min. – dokument średniometrażowy
  • powyżej 60 min. – dokument pełnometrażowy

W konkursach mogą brać udział tylko filmy zrealizowane po 1 stycznia 2011 roku.

 

Wymóg premiery polskiej obowiązuje tylko w międzynarodowym konkursie filmów dokumentalnych. W pozostałych konkursach polska premiera filmu nie jest wymagana, jednak pierwszeństwo mają filmy, które nie miały w Polsce dystrybucji kinowej oraz nie były prezentowane na żadnym festiwalu odbywającym się przed 52. KFF.

Organizatorzy Festiwalu zakładają możliwość dystrybucji wybranych filmów nagrodzonych na warunkach ustalonych z właścicielami praw do filmów.

 

Pierwsze decyzje selekcyjne

 

Do tej pory zgłoszono ponad 2 tysiące filmów. Wśród tytułów, które zakwalifikowały się do tegorocznej edycji festiwalu znalazły się dokumenty „Wiera Gran” Marii Zmarz-Koczanowicz, „Zdrada” Karen Winther, „Harleyem do nieba” Sabriny Varani. W sekcji filmów krótkometrażowych zostaną pokazane takie obrazy jak: „Bagaż” Denisa Tanovica, „Zimowa żaba” Slony’ego Sow. Na konkurs filmów polskich nadesłano do tej pory 139 obrazów.

 

Terminy zgłaszania filmów do selekcji upływa 10 lutego.

Regulamin oraz karta zgłoszenia: www.kff.com.pl.

 

Informacja prasowa

08.02.2012