Nabór na 8. MFF Transatlantyk

Trwa nabór filmów na 8. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Transatlantyk, który odbędzie się w dniach 13-20 lipca 2018 roku w Łodzi.

Zgłoszenia do 25 marca

Organizatorzy czekają na zgłoszenia filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych, zrealizowanych w 2017 lub 2018 roku, o długości powyżej 60 minut. Termin zgłoszeń mija 25 marca 2018 roku.

Filmy prezentowane w sekcji NOWE KINO (łączącej dotychczasowe sekcje Panorama i Docs), które będą miały podczas festiwalu polską premierę, powalczą o Transatlantyk Distribution Award w wysokości 40 tys. złotych. Zwycięski film zostanie wyłoniony w głosowaniu publiczności, a nagroda trafi do polskiego dystrybutora, który wprowadzi obraz na ekrany kin.

Transatlantyk Distribution Award

Nagroda Transatlantyk Distribution Award ma na celu wspieranie dystrybucji filmów i realizuje motto festiwalu „Aby inspirować, edukować i łączyć”. Organizatorzy festiwalu chcą uczestniczyć w rozpowszechnianiu wybitnego kina współczesnego wśród polskich widzów oraz wspierać polskich dystrybutorów w prezentowaniu najlepszych premier ostatnich lat, i tym samym zwiększać świadomość i wrażliwość filmową kinowej publiczności.

Więcej informacji o zgłoszeniach dostępnych jest na stronie: www.transatlantyk.org/film/ogloszenia/nabor-filmow-pelnometrazowych-otwarty.

Na podstawie informacji prasowej


12.01.2018