Nabór na Animation Production Day

W dniach 28-29 kwietnia 2016 r. w Stuttgarcie odbędzie się 10. Animation Production Day. Organizatorzy oferują dwie darmowe akredytacje na to wydarzenie producentom, którzy zgłoszą najlepszy polsko-niemiecki lub niemiecko-bałtycki projekt.

Animation Production Day

Wydarzenie to jest najważniejszym spotkaniem tego typu w Niemczech, w całości poświęconemu animacji. W trakcie Animation Production Day uczestnicy będą mieć możliwość przedstawić swój projekt, podczas indywidualnych spotkań producentom, nadawcom, dystrybutorom oraz potencjalnym inwestorom.

Zgłoszenia

Producenci mogą zgłaszać projekty (serie telewizyjne, filmów pełnometrażowych, gier oraz projekty transmedialne), które znajdują się na etapie pomysłu, developmentu lub produkcji. Termin zgłoszeń upływa 22 lutego 2016 r. W wydarzeniu mogą wziąć również osoby, które nie mają własnego projektu. Do 7 marca mogą akredytować się na to wydarzenie inwestorzy, nadawcy, dystrybutorzy, agenci sprzedaży, przedstawiciele funduszy filmowych itp.. Koszt akredytacji wynosi 300 euro. 

APD w 2015 r.

W zeszłorocznym spotkaniu wzięło udział 120 uczestników z 12 krajów. 37 wybranych projektów prezentowano podczas 450 indywidualnych spotkań.

Szczegółowe pytania można kierować do:

Marlene Wagener: marlene.wagener@animationproductionday.de oraz Anderi Schiefer: as@freebirdpictures.de.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.animationproductionday.de/en.

Na podstawie informacji prasowej 

04.12.2015