Nabór na Ars Independent 2018

Filmy, animacje, gry wideo i wideoklipy – każdego roku Ars Independent poszukuje najciekawszych nowości w czterech konkursach. Tegoroczny nabór zgłoszeń do katowickiego festiwalu trwa do 31 maja.

Ars Independent 2018

Ars Independent 2018 odbędzie się w dniach 25-30 września. W trakcie 6 festiwalowych dni w Katowicach odbędą się pokazy filmów, animacji i teledysków, wystawy gier wideo, wirtualnej rzeczywistości i nowych technologii, koncerty i interdyscyplinarne spektakle. Pierwsze informacje dotyczące programu zostaną ogłoszone 1 czerwca, wtedy też rozpocznie się przedsprzedaż karnetów.

Filarem imprezy są cztery międzynarodowe konkursy, przybliżające nową, młodą i debiutancką twórczość z lat 2017/2018. W kategorii Czarny Koń Filmu zmierzą się reżyserki i reżyserzy pełnometrażowych filmów; krótkometrażowe animacje – w Czarnym Koniu Animacji. Czarny Koń Gier Wideo i Czarny Koń Wideoklipu skierowane są do autorów i autorek nowych gier i teledysków.

We wszystkich dziedzinach twórczynie i twórcy konkurują o tytuł i statuetkę Czarnego Konia oraz nagrodę finansową w wysokości 500 euro. O przyznaniu nagród decyduje publiczność.

Regulaminy i formularze zgłoszeniowe dla zainteresowanych dostępne są na stronie festiwalu: arsindependent.pl. Nominowane w konkursach tytuły poznamy 11 września.

Organizatorami wydarzenia są instytucja Katowice Miasto Ogrodów oraz Miasto Katowice.

Na podstawie informacji prasowej


06.03.2018